Aktualności

Jak załatwić kosz na śmieci? Wniosek o kosz na śmieci

Jak załatwić kosz na śmieci? Wniosek o kosz na śmieci

Jak załatwić kosz na śmieci? 

Kosz na śmieci jest niezbędną częścią każdego domostwa i osiedla, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie składować śmieci w odpowiednim miejscu, nie zanieczyszczając przy tym reszty otoczenia. Jednak czasem spotykają nas sytuacje losowe, które uniemożliwiają nam odpowiednie gromadzenie śmieci. Zdarza się, że śmietnik przy naszym domu uległ zniszczeniu lub nie nadaje się do dalszego użytku. Co wtedy zrobić? Przede wszystkim dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za przydzielenie nowego pojemnika na odpady. Niestety w większości przypadków, gdy mieszkamy w domu wolnostojącym, musimy sami sobie zakupić taki pojemnik na śmieci. Jest jednak szansa, że za to wyposażenie działki odpowiada gmina lub firma odpowiedzialna za przewóz odpadów. Taką informację otrzymamy najczęściej w urzędzie gminy lub na gminnej stronie internetowej.
 

Jak napisać wniosek o kosz na śmieci? 

Jeżeli wiemy już ze zaopatrzenie działki w kosz na śmieci leży po stronie gminy lub firmy należy napisać wniosek o przydzielenie pojemnika na śmieci. Najczęściej takie wnioski można znaleźć na stronie jednostki odpowiedzialnej za to.
 

Wniosek o większy kosz na śmieci 

Co, jeżeli jednak mieszkamy na osiedlu, a kontener na odpady nie mieści wszystkich śmieci? Mamy dwie opcje. Albo wnieść wniosek o częstszy wywóz odpadów lub napisać wniosek o większy kosz na śmieci. 

Jest to trudniejsze zadanie, ponieważ za kosze na śmieci jest odpowiedzialny zarządca, czyli najczęściej spółdzielnia mieszkaniowa. Należy w takim wypadku napisać wniosek, zaznaczając w nim wszystkie najważniejsze informacje — gdzie znajduje się dany śmietnik i jakie widzimy rozwiązanie danego problemu. Wniosek o większy kosz na śmieci będzie miał większe szanse na pozytywne rozpatrzenie przez zarządcę, więc warto napisać takie pismo, aby nakreślić problem, jaki dotyka mieszkańców danego osiedla.

 

Mamy nadzieje że nasze rady będą pomocne w stworzeniu wniosku o kosz na odpady.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki