Aktualności

Jak założyć klips archiwizacyjny?

Jak założyć klip archiwizacyjny - instruktaż

Archiwizacja dokumentów jest jednym z najważniejszych procesów, które składają się na dobrze funkcjonujące biuro. Ułatwia nam ona codzienne funkcjonowanie. Często ogromne ilości dokumentacji są trudne do przechowywania. Niestety większość dokumentów zgodnie z prawem powinna być archiwizowana nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Papiery napływają w zasadzie każdego dnia, a nasze biuro pozostaje nadal tych samych rozmiarów. Każdy z nas zapewne korzysta z tak popularnych artykułów biurowych, jak segregatoryczy koszulki na dokumenty. Zdecydowanie mniejsza część z nas słyszała o klipsach archiwizacyjnych, które przy użyciu pudeł archiwizacyjnych mogą w wysokim stopniu wpłynąć na organizacje przestrzeni w naszym miejscu pracy. Dowiedzmy się jak prawidłowo używać klips archiwizacyjny, aby jak najlepiej spełniał swoje zastosowanie. 


Klips archiwizacyjny jak używać?

Zanim omówimy, jak powinno się prawidłowo używać klips archiwizacyjny przejdziemy do krótkiego przeanalizowania podstawowej budowy oraz rodzajów, jakie znamy. Zasadniczą różnicą pomiędzy klipami archiwizacyjnymi jest rodzaj zapięcia. Niektóre z klipów archiwizacyjnych zapinane są na zatrzask, a drugie z kolei na zaczepy. Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu, jest tworzywo, z którego został wykonany klip archiwizacyjny. Ten parametr niewątpliwie wpłynie na jakość i trwałość klipu archiwizacyjnego.

Klips archiwizacyjny - podział ze względu na tworzywo wykonania: 

  • klips archiwizacyjny plastikowy 
  • klipsy archiwizacyjne wykonane z folii pp / aluminium 
  • klipy do akt wykonane z polietylenu 
zakładanie klipa archiwizacyjnego

Warto również zaznaczyć, że wcześniej wspomniane klipsy archiwizacyjne możemy przymocowywać do kartki papieru zarówno w rotacji pionowej, jak i poziomej. Jest to duże ułatwienie w sytuacji, gdy nasza dokumentacja jest zróżnicowana pod względem formatów i rotacji. 

Znając już podstawową budowę, odpowiedzmy na główne pytanie: klips archiwizacyjny jak założyć oraz jak używać? 

Klipsy archiwizacyjne marki Fellowes są aktualnie jednym z najbardziej popularnych produktów z tej kategorii. Fellowes od lat, jako firma dba o poprawę funkcjonowania pracownika biurowego. Z myślą o ulepszeniu procesu archiwizacji, swoją ofertę wzbogacili o kultowe pudła archiwizacyjne oraz klipsy i wąsy archiwizacyjne. Na ich firmowym kanale YouTube możemy również odnaleźć nagrania instruktażowe jak prawidłowo używać klipsy archiwizacyjne.

Klips archiwizacyjny jak założyć - opis 

Klips archiwizacyjny nasuwamy na otwarte ringi segregatora na dokumenty. Następnie nasuwamy go do momentu aż, poczujemy opór kartek. W tym momencie należy przewrócić dokumenty na drugą stronę, tak aby wszystkie kartki z ringu przeniosły się na wąsy od klipsa archiwizacyjnego. Następnie wyciągamy wszystkie dokumenty z segregatora i zamykany nasz klips. Tak spięte dokumenty z pewnością zajmą mniej miejsca niż archiwizowane przy użyciu segregatorów. Ponadto będziemy wstanie przechować zdecydowanie większe ilości dokumentów w pudłach archiwizacyjnych. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki