Aktualności

Jak zapakować paczkę do wysłania?

jak zapakować paczkę do wysłania

PRAKTYCZNE PORADY, JAK ZAPAKOWAĆ PACZKĘ DO WYSŁANIA

Pakowanie paczki wcale nie jest takie trudne, ale nasuwa się kilka pytań z tym związanych. Jakie pudełko wybrać? Jak zapakować paczkę tak, by zabezpieczyć zawartość? Czy warto ubezpieczać paczkę? Mamy nadzieję, że ten wpis Wam pomoże.

KOPIA ETYKIETY

  • Należy ją przyszykować. Kiedy paczka zaginie lub zostanie uszkodzona, kopia etykiety w paczce będzie bardzo przydatna. 
  • Etykieta powinna zawierać dane kontaktowe/adresowe oraz spis zawartości paczki. Dzięki temu łatwiej będzie ustalić  dane nadawcy i odbiorcy.
  • Zapewnij przewoźnikowi możliwość skanowania kodu na każdym etapie transportu. Kod ten musi być wydrukowany czytelnie.

DOPASUJ ODPOWIEDNIE PUDEŁKO

Wymiary kartonu nie mogą być o wiele większe niż jego zawartość, ponieważ może to zaszkodzić uszkodzeniem towaru, który ma możliwość przemieszczania się. Należy wybrać pudełko jak najsolidniejsze i dobrej jakości, aby nie wystąpiło ryzyko przedziurawienia. Pamiętaj także aby wypełnić pustą przestrzeń w paczce. Możesz użyć do tego stare gazety, kulki styropianowe lub folię bąbelkową. Produkty delikatne i wrażliwe zabezpiecz dodatkowo większą ilością materiałów amortyzujących. Dzięki nim zawartość paczki nie będzie się przemieszczać w trakcie transportu. Do oklejenia pudełka należy użyć taśmy klejącej dobrej jakości i zakleić karton bardzo dokładnie. Na kartonie można przykleić własne elementy ale nie mogą one utrudniać odczytania adresu.

Warto jednak pamiętać, że karton ma swoją wytrzymałość. Nie należy używać wielokrotnie jednego pudełka, ponieważ grozi to rozerwaniem w transporcie. Jeśli zależy Wam na Waszej przesyłce – nie oszczędzajcie kartonów!

Wysyłając przesyłkę paletową należy pamiętać, aby jej zawartość nie wystawała poza brzegi palety!

UBEZPIECZ PACZKĘ

Warto ubezpieczyć przesyłkę w trakcie transportu, aby zapobiec stracie finansowej ze względu na uszkodzenie zawartości. Ubezpieczenie pokryje szkody wynikające z zaniedbań firmy przewozowej – zarówno zniszczenia jak i zgubienia. Jednak, aby otrzymać zwrot z ubezpieczenia, paczka musi być zapakowana bez zarzutów – warto więc skorzystać z naszych rad.

CZEGO NIE MOŻNA PRZESYŁAĆ?

  • Rzeczy niebezpiecznych – materiałów wybuchowych, łatwopalnych, broni, substancji żrących oraz przedmiotów o wyglądzie broni.
  • Rzeczy z nadrukami niezgodnymi z prawem.
  • Narkotyki, alkohol, substancje psychotropowe i środki odurzające.

Jak widać, pakowanie paczki do wysłania nie jest takie trudne, ale trzeba się zastosować do kilku wskazówek. Dzięki nim zlikwidujesz ryzyko uszkodzenia zawartości swojej przesyłki. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki