Aktualności

Jak zmyć cienkopis ze skóry? Czym zmyć?

Jak zmyć cienkopis ze skóry? Czym zmyć?

Jak zmyć cienkopis ze skóry - sprawdzone sposoby

Jeśli nigdy do tej pory nie zmagaliście się z problemem dotyczącym usuwania plam po tuszu, z powierzchni skóry czyt. skórzanych kanap, to jesteście ogromnymi szczęściarzami. Niestety dla wielu rodzin z małymi dziećmi problem ten jest doskonale znany, a usunięcie powstałych plam z tuszu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Przy posiadaniu skórzanej kanapy, ważną kwestią, która będzie miała znaczący wpływ na skuteczne usunięcie plamy, jest prawidłowa identyfikacja rodzaju skóry. 

 

W podstawowym podziale kanapy skórzane dzielimy na: 

 • Skóry gładkie pigmentowane: skóry tego typu na zewnątrz pokryte są farbą, dzięki czemu krople wody nie wnikają w jej głąb.
 • Skóry anilinowe: jest to skóra gładka o charakterystycznych otwartych porach. Woda wnika w powierzchnie skóry, przy czym powoduje jej ściemnienie
 • Skóry szorstkie: charakterystyczną cechą dla skór tego typu, jest welurowa powierzchnia
 • Skóry bycaste: są to dwoiny, na które nałożono poliuretanowe wykończenie. Ten rodzaj skór jest wyjątkowo prosty do identyfikacji, ponieważ kanapy z niej wykonane cechuje wysoki połysk.

Jeśli już udało się nam rozpoznać, jaki model kanapy posiadamy, to pewnie możemy przejść do omówienia najskuteczniejszych sposobów zmywania tuszu od cienkopisu. 
 

Jak zmyć cienkopis ze skóry gładkiej - elementy, na które musimy zwrócić uwagę?

 • Im świeższa jest plama, tym łatwiejsze będzie jej usunięcie 
 • Zdecydowanie trudniejsze do usunięcia są rysy na całej kanapie niż pojedyncze kreski 
 • Szansa na usunięcie zarysowań zmniejsza się wraz z zastosowaniem żrących substancji 

Od czego zacząć?

 • Jeśli zarysowanie jest świeże, możemy spróbować usunąć nadmiar tuszu za pomocą taśmy malarskiej. Przyklejamy ją i odklejamy od powierzchni kanapy do momentu aż będzie całkowicie czysta. 
 • Następnie możemy przejść do czyszczenia właściwego. Niestety w tej sytuacji nie unikniemy zakupu specjalnego preparatu. Często polecanym produktem są sztyfty do usuwania plam w długopisie. Sztyft należy przycisnąć 2-3 razy w celu uwolnienia substancji, a następnie okrężnymi ruchami umieścić go na powierzchni kanapy. Pamiętajmy, nie możemy wcierać substancji, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię skóry! 
   

Jak zmyć cienkopis ze skóry otwartej? 

W przypadku skór otwartych sytuacja wygląda na bardziej skomplikowaną. Ze względu na fakt, że ten rodzaj skóry cechuje się większą chłonnością, toteż tusz z cienkopisu wniknie głębiej w strukturę kanapy. W związku z tym odradzamy samodzielne czyszczenie i zachęcamy do zlecenia problemu specjalistom. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki