Aktualności

Jak zrobić kopertę z kartki A4 bez użycia kleju? Składanie koperty z kartki A4

Jak zrobić kopertę z kartki A4 bez użycia kleju? Składanie koperty z kartki A4

Jak zrobić kopertę z kartki A4 bez użycia kleju? Składanie koperty z kartki A4

Koperta z kartki A4 bez kleju jest niezwykle prosta. Do jej przygotowania będzie nam potrzebna jedynie kartka A4 i nożyczki. Zadając sobie pytanie „jak składać kartkę A4 do koperty”, na myśl nasuwa nam się skomplikowane origami lub wykorzystanie przedmiotów, których akurat nie mamy pod ręką. Jednak jest możliwe szybkie składanie koperty z kartki A4, w której możemy umieścić różnego rodzaju zaproszenia oraz wysłać list. 

 

Jak zrobić kopertę z kartki A4 krok po kroku

  1. W tym kroku potrzebujemy użyć nożyczek. Krótszy bok kartki zginamy tak, aby przestawał on do dłuższego boku. Odcinamy pozostały prostokąt, a kiedy rozłożymy papier, otrzymamy kwadratową kartkę.
  2. Ustawiamy kartkę tak, aby była skierowana do nas jednym z rogów. Następnie dwa rogi, które leżą naprzeciwko siebie, należy zgiąć tak, aby przylegały do środkowej linii kartki oraz stykały się nawzajem ze sobą.
  3. Róg, który znajduje się bliżej nas, należy zgiąć tak, aby znajdował się połowę odległości od środka kartki. W taki sposób powstał nam siedmiokąt, z którego później powstanie koperta z kartki A4.
  4. Boki, które odchodziły od tego rogu, należy zagiąć w taki sposób, aby nie przeszkadzały złożeniu koperty.
  5. Teraz można zgiąć najbliższy nam róg do środka i odpowiednią część zaczepić resztę kartki tak, aby się trzymały stabilnie.
  6. Teraz wystarczy już tylko górny róg zgiąć w stronę reszty kartki, do środka i w taki sposób powstała koperta z kartki A4 bez kleju.

 

Koperta z kartki a4 szablon 

Aby jeszcze lepiej zobrazować, jak zrobić kopertę z kartki bez kleju przedstawiamy grafikę, która ułatwi składanie kartki A4 do koperty.

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki