Aktualności

Jaką drukarkę do etykiet samoprzylepnych wybrać?

Jaką drukarkę do etykiet samoprzylepnych wybrać?

Jaka drukarka do etykiet samoprzylepnych?

Wybór drukarki do etykiet samoprzylepnych może wiązać się z wieloma problemami. Często nie wiemy, czego konkretnie poszukujemy, zwłaszcza kiedy musimy mierzyć się z wieloma aspektami technicznymi, które musimy wziąć pod uwagę. Dodatkowo duży wybór na rynku drukarek etykiet sprawia, że tym bardziej ciężko jest zapoznać się ze wszystkimi.

 

Drukarka etykiet – jaką wybrać?

Przede wszystkim decyzja, jaką drukarkę etykiet wybrać nie powinna być pochopna. Są to często droższe sprzęty, które powinny służyć użytkownikowi na wiele lat. Najlepiej jest wybrać również taką drukarkę, której produkty uzupełniające takie jak tusz lub taśma będą bezproblemowo dostępne.

Najważniejsze jest, aby zadać sobie kilka pytań odnośnie do naszych potrzeb:

  1. Czy potrzebuję drukarki przemysłowej, biurowej czy domowej? – Często jest to kluczowe pytanie. Drukarki domowe posiadają niewiele funkcji edycji, jednak starczają one do podstawowego oznaczania przyborów codziennego użytku. Przemysłowe drukarki natomiast charakteryzują się dużą dokładnością wydruku oraz bardziej skomplikowanym i zaawansowanym działaniem. Są również drukarki biurowe, które są połączeniem dwóch wcześniejszych typów drukarek. Moa one tworzyć zaawansowane jednocześnie łatwo jest je obsługiwać. Są to najczęściej drukarki stacjonarne z możliwością podłączenia ich do komputera i to w głównej mierze odróżnia je od innych drukarek etykiet i taśm.
  2. Czy zależy mi na szybkim czasie wydruku etykiety? – Wiele osób drukujących pojedyncze etykiety, raz na jakiś czas nie zauważy wielkiej różnicy w czasie druku, jednak jeżeli pracuje się w miejscu, w którym etykiety są drukowane masowo nawet po kilkaset sztuk na godzinę, można zauważyć różnice w drukarce, która drukuje 50 etykiet na minutę, a w drukarce, która tworzy 90 etykiet na minutę. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednio szybką drukarkę do codziennego natłoku pracy.
  3. Czy drukarka powinna drukować kody kreskowe i kody QR? – Jest to ważne głównie w aspekcie drukarek przemysłowych. Drukowanie kodów kreskowych jest bardzo ważne w punktach sprzedażowych i na magazynach, wiec, jeżeli szukasz etykieciarki do takiego miejsca, powinieneś skupić swoją uwagę na tej cesze produktu.
  4. Jak bardzo skomplikowane etykiety będę tworzyć? – Skomplikowanie etykiet może nam wskazać, jakiej drukarki szukamy. Tak jak w drukarkach domowych jest to najczęściej tworzenie napisów, tak w drukarkach biurowych i przemysłowych szukamy już bardziej zaawansowanych funkcji takich jak wydruk grafik, logotypów i tekstów. Oczywiście są to najczęściej drukarki łączące się z komputerem, bo to właśnie z pomocą jego użytkownik jest w stanie stworzyć najbardziej zaawansowane i dokładne grafiki.
  5. Jakie dodatkowe funkcje będą mile widziane w drukarce etykiet? – Zasilanie na baterie czy akumulator? Antypoślizgowe etui czy bez? A może funkcja oszczędzania baterii? Po ustaleniu najbardziej pasujących sprzętów do naszych potrzeb powinniśmy pomyśleć również o cechach szczególnych, które mogą przeważyć na naszym wyborze. Zdecydowanie każda z tych cech ma swoje atuty i najlepiej zapoznać się z nimi czytając już szczegółowy opis o produkcie, jednak ważne jest to, aby dobrać dodatkowe funkcje do charakteru pracy. Czy jest to praca siedząca przy biurku, czy może etykietowanie w podróży? To pytanie może nakierować na kupno urządzenia z dodatkową ochroną lub zestaw z walizką.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki