Aktualności

Jaka lampka na biurko najlepsza? Wyjaśniamy jak oświetlić biurko

Jaka lampka na biurko najlepsza? Wyjaśniamy jak oświetlić biurko

Jaka lampka na biurko najlepsza? Wyjaśniamy jak oświetlić biurko

Jaka lampka na biurko? Warto, abyśmy zadali sobie to pytanie już na samym początku, zanim jeszcze przystąpimy do planowania przestrzeni roboczej biurka, ponieważ nic nie jest tak ważne w pracy przy biurku, jak prawidłowe oświetlenie miejsca pracy oraz zadbanie o zachowanie optymalnej pozycji ciała,  bo to właśnie te dwa czynniki będą miały największe przełożenie na nasze samopoczucie w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Co ciekawe, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak ważne dla naszych oczu jest odpowiednie oświetlenie biurka. Dobrze dobrana lampka na biurko sprawia, że nasze oczy nie przemęczają się szybko, przez co jesteśmy bardziej wypoczęci, a czas spędzony przed komputerem wydaje się znacznie krótszy. W tym krótki artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i doradzić jak oświetlić biurko! Jaka lampka biurkowa - wszystko, co warto wiedzieć, zapraszamy! 

 

Lampka na biurko jaka najlepsza?  

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej lampki biurowej warto, abyśmy zapoznali się z jej najważniejszymi parametrami, co w przypadku lampek niekoniecznie będzie takie proste. Lampka na biurko jest produktem technicznym, dlatego same cyfry i oznaczenia mogą niewiele nam mówić, zanim się z nimi nie zapoznamy. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najważniejszych parametrów, z którymi możemy spotkać się w karcie technicznej lampki biurowej. 

Lampka na biurko - parametry: 

  • Lumeny: lumeny wyrażają ilość emitowanego światła. Co to oznacza w praktyce? Będziemy potrzebować zupełnie innej ilości lumenów do oświetlenia całego pomieszczenia a zupełnie innej do oświetlenia biurka. W praktyce oznacza to, że optymalną wartością lumenów, która pozwoli nam na prawidłowe oświetlenie biurka, jest wartość pomiędzy 500 a 1000 lumenów.
  • Barwa emitowanego światła: kolejnym ważnym parametrem, który nie powinien zostać przez nas pominięty, jest barwa emitowanego światła. Barwę światła wyrażamy za pomocą litery „K”. W zależności od tego, jaką wartość znajdziemy przypisaną przy literze, światło może mieć odcień cieplejszy lub zimniejszy. Jeśli chodzi o wartości, które według specjalistów są najbardziej optymalne podczas pracy przy biurku, to wartości te oscylują między 4000-5500 K.
  • Możliwość regulacji: im więcej możliwości, jeśli chodzi o regulacje lampki tym lepiej dla użytkownika! Warto, abyśmy zwrócili uwagę, czy wybrana przez nas lampka została wyposażona w regulacje klosza, ramienia i zmianę wysokości. Każda z wymienionych cech umożliwi nam nakierowanie promieni świetlnych dokładnie w wybranym przez nas miejscu.
  • Ściemniacz: lampka ze ściemniaczem jest doskonałym wyborem szczególnie dla osób, które pracują po południu lub wieczorami. Funkcja ściemniacza umożliwia nam łatwe dostosowanie intensywności światła względem pory dnia, dzięki czemu nasz wzrok zostanie całkowicie odciążony.
  • Sposób mocowania: inną ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób mocowania lampki. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca warto, abyśmy rozważyli zakup lampki mocowanej do blatu biurka, co pozwoli nam na maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni roboczej biurka.  Z kolei, jeśli główną funkcją lampki ma być oświetlenie klawiatury i miejsca około komputera warto, abyśmy rozważyli zakup małej lampki mocowanej do laptopa lub monitora komputera. Mimo wszystko produktem o największym wyborze wariantów będą lampki stawiane na biurko.

 

Jaka lampka na biurko dla ucznia? 

Zarówno w wyborze lampki biurkowej dla ucznia, jak i dla pracownika biurowego powinniśmy kierować się dokładnie tymi samymi kategoriami. W związku z tym zachęcamy do dokładnego zapoznania się z parametrami produktu i wyboru lampki, która najbardziej będzie spełniała kryteria dobrego oświetlenia. Wszystkie wyżej opisane parametry, z całą pewnością ułatwią każdemu dokonanie właściwego wyboru, jeśli chodzi o aspekty techniczne. Z kolei, jeśli chodzi o aspekty wizualne warto, abyśmy kierowali się wystrojem i kolorystyką w pokoju dziecka, ponieważ właśnie wtedy lampka na biurko stanie się nieodłącznym i niemalże niezauważalnym elementem wyposażenia pomieszczenia 

 

Lampka na biurko jaka najlepsza?

W branży biurowej wyróżniamy wiele marek, które w swojej ofercie mają duży wybór lampek na biurko, jak i innych dodatków biurowych. W związku z tym wybór lampki na biurko, która najlepiej spełni nasze oczekiwania wcale nie będzie tak prosty, jak mogłoby się nam z pozoru wydawać. W naszym wyborze warto, abyśmy decydowali się na produkty marek, które funkcjonują w branży biurowej od wielu lat. Na tej liście z całą pewnością nie mogłoby zabraknąć takich firm jak Office Products, UNILUX, czy Maul. Zapoznaj się z katalogiem produktów marek i wybierz lampkę najlepiej spełniającą Twoje indywidualne oczekiwania!

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki