Aktualności

Jaka podkładka pod mysz? Doradzamy, jak wybrać najlepszą podkładkę

Jaka podkładka pod mysz apple?

Każda osoba spędzająca długie godziny przed ekranem monitora, doskonale wie, jakie są tego skutki uboczne. Pracownicy biurowi w wysokim stopniu narażeni są na kontuzje ergonomiczne, które wykluczają ich z pracy na długi czas. Nieustanny ból pleców, nadgarstków, dłoni, przemęczony wzrok - to tylko część negatywnych skutków wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej przed monitorem. Aktualnie znamy wiele artykułów ergonomicznych, które skutecznie mogą im zapobiec. Największym problemem, z który zmaga się duża część społeczeństwa, są bóle nadgarstków, spowodowane wykonywaniem tej samej, nieprzerwanej czynności. W przypadku pracownika biurowego mowa oczywiście o ruchu dłoni przy użyciu myszki komputerowej. Jaka podkładka pod mysz będzie w stanie zapobiec niepożądanym skutkom ubocznym pracy? Czym się kierować w trakcie wybory? Czy istnieje różnica pomiędzy najlepszą podkładką pod mysz laserową a najlepszą podkładką pod mysz optyczną? Doradzimy, jaka podkładka pod mysz sprawdzi się najlepiej w zależności od jej zastosowania.

jak prawidłowo ułożyć dłoń na podkładce pod myszkę


Najlepsza podkładka pod mysz - czym się kierować? 

Już na samym początku powinniśmy odpowiedzieć na pytanie: „najlepsza podkładka pod myszkę - jakie będzie jej główne zastosowanie?”. Oczywistym faktem jest to, że inną podkładkę pod mysz komputerową wybierze pracownik biurowy, inną gracz komputerowy, a jeszcze zupełnie inną osoba, która sporadycznie korzysta z komputera w zaciszu domowym. Znając odpowiedź na to pytanie, będzie nam znacznie łatwiej podjąć decyzję dotyczącą wyboru podkładki pod mysz.


W podstawowym podziale, podkładki pod myszkę dzielą się na:

 • ergonomiczna podkładka pod mysz (wyposażona w dodatkową podpórkę ergonomiczną pod nadgarstek)
 • ekonomiczna podkładka pod myszkę komputerową (brak podpórki pod nadgarstek) 

Podział ten jest istotny, ponieważ osoby, które sporadycznie korzystają z myszki komputerowej, zdecydowanie powinny wybrać podkładkę pod mysz ekonomiczną. Umożliwi nam ona, łatwy poślizg myszy po powierzchni oraz zabezpieczy blaty przed porysowaniem. Cena podkładki pod mysz ekonomicznej jest również stosunkowo niższa niż podkładki ergonomicznej. Najniższe ceny zaczynają się nawet od 6 złotych. 

Z kolei osoby, które spędzają długie godziny przed komputerem, zdecydowanie powinny rozważyć zakup podkładki pod mysz ergonomicznej. Wykonywanie tej samej czynności dłońmi może doprowadzić do poważnych kontuzji. Podkładka pod mysz z podpórką na nadgarstek odciąży nasze nadgarstki oraz pomoże nam zachować równą linię na płaszczyźnie myszka i powierzchnia. W rezultacie unikniemy ucisku nerwów. Ceny ergonomicznych podkładek pod mysz komputerową oscylują w granicach 50 złotych. 


Jaka podkładka pod mysz optyczną? 

Jaka najlepsza podkładka pod mysz? Wielu użytkowników myszy optycznej zadaje sobie to pytanie. Na forach internetowych możemy znaleźć porady internautów, że myszka optyczna sprawdza się również świetnie bez konieczności stosowania podkładki. Osobiście uważamy, że zabezpieczenie blatów przed porysowaniem oraz zapewnienie 100% komfortu pracy jest niezwykle istotne. Doradzimy, na które parametry warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru. 


Najlepsza podkładka pod myszkę - o czym warto pamiętać? 

 1. Sprawdź wymiary podkładki: mała podkładka pod mysz komputerową jest znacznie bardziej kompatybilna oraz poręczna. Z kolei decydując się na podkładkę pod mysz większych rozmiarów, zapewnimy większy standard pracy. 
 2. Kształt podkładki pod mysz: większa część podkładek ma kształt prostokątny. Niektórzy z kolei decydują się na duże podkładki pod mysz, nie ograniczając przy tym pola do manewru myszą, a jeszcze inni zdecydują się na asymetryczną podkładkę ergonomiczną z podpórką pod nadgarstek. Wybór w tej kwestii uwarunkowany jest indywidualnie. 
 3. Tworzywo wykonania: najtrafniejszym wyborem zdecydowanie będą podgumowane podkładki tekstylne lub sztywne podkładki podświetlane z materiałową powierzchnią roboczą. 
 4. Odcień: kolor podkładki pod mysz komputerowej zawsze najlepiej dobierać kolorystycznie ze względu na estetykę utrzymywaną w biurze. 
 5. Cena: koszt zakupu podkładki pod mysz zaczyna się średnio od 5 złotych, a kończy się na około 70 złotych. Cena często zależna jest od materiału wykonania oraz marki. 
 6. Marka: warto wspierać marki, które cieszą się swoją renomą na rynkach zarówno polskich, jak i zagranicznych. W grupie tych marek niewątpliwie powinny znaleźć się firmy: Fellowes, Durable, Tracer. 

Najlepsza podkładka pod myszkę jest w stanie zapewnić nam wysoki komfort pracy na długie lata oraz trwale zabezpieczyć blat przed porysowaniem. Dodatkowo warto również zawrócić uwagę na drobne detale, jak obszycia. Świadczy to o wysokiej jakości produktu.
 

podkładka pod mysz biała w biurze


Jaka podkładka pod mysz laserową? 

Podkładka pod mysz, jaką wybrać? Myszka laserowa ma bardzo precyzyjny, przenikający laser. Dlatego też, zdecydowanie częściej polecane są podkładki pod mysz twarde. Odpowiednio dobrana podkładka pod mysz laserową zapewni nam wysoki komfort pracy, zabezpieczy blaty przed zarysowaniem, przesuwanie się myszy po biurku nie będzie hałaśliwe oraz zniweluje wszelkie nierówności blatu. 

podkładka pod myszkę Fellowes żelowa

Najlepsza podkładka pod mysz - podstawowy podział: 

 • podkładki tekstylne (tradycyjne ekonomiczne podkładki pod mysz są podgumowane, co sprawia, że nie przesuwają się. Tekstylna powierzchnia zapewnia myszce odpowiednie podłoże do działania
 • podkładki ergonomiczne (wzbogacone o ergonomiczną podpórkę na nadgarstek)
 • wyspecjalizowane podkładki pod mysz dla graczy

W przypadku podkładki pod mysz laserowej, należy zwrócić dokładną uwagę na te same parametry, co w przypadku podkładki pod mysz optyczną. 

Kluczowe parametry podkładki pod mysz laserową: 

 • rozmiar 
 • kształt podkładki pod mysz laserową 
 • tworzywo wykonania 
 • kolor 
 • cena 
 • marka 
 • design 


Podkładka pod mysz jaka? - popularne modele 

Popularne modele do 20 złotych: 


Popularne modele do 50 złotych: 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki