Aktualności

Jaki kolor zakreślacza wybrać? - psychologia kolorów

Jaki kolor zakreślacza wybrać? - psychologia kolorów

Jaki kolor zakreślacza wybrać? - psychologia kolorów

Kolorowe zakreślacze biurowe są niezbędnymi artykułami biurowymi, które powinny znaleźć swoje zastosowanie u każdego. Historia wyprodukowania pierwszego kolorowego zakreślacza sięga odległych czasów, co jest potwierdzeniem tezy, że nasi przodkowie również zdawali sprawę z tego, jak ważne jest stosowanie kolorów w trakcie sporządzania notatek. W związku z zapotrzebowaniem, producenci artykułów biurowych rozpoczęli produkcję zakreślaczy biurowych na szeroką skalę. Aktualnie produkt ten jest dostępny w wielu kolorach, formach i wymiarach. Co przyczyniło się do ogromnego sukcesu kolorowych notatek, a co za tym idzie również zakreślaczy? Zapraszamy na krótką lekcję psychologii kolorów! 
 

Zakreślacze biurowe - zapamiętywanie przez kolory

Wiele badań naukowych udowadnia, że dobór odpowiednich kolorów, jest w stanie w wysokim stopniu przyczynić się do szybszego przyswajania informacji. Co ciekawe, ma to duże przełożenie na rzeczywistość. Jak możemy zauważyć notatki w jednolitym kolorze są mniej „przyjazne dla oka” przez co, wiele ważnych informacji może zostać pominięte i niezauważone. Zakreślacze biurowe bez dwóch zdań są ważnym artykułem piśmienniczym, który powinien znaleźć się w każdym piórniku szkolnym, czy szufladzie biurowej. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak wybór koloru wpływa na naszą efektywność podczas zapamiętywania? Ku zaskoczeniu wielu osób ma to ogromny wpływ! Liczne badania naukowe potwierdzają tą tezę, a My podzielimy się z Wami wiedzą z tego zakresu! 

Podział kolorów, ze względu na współczynnik zapamiętywania w procentach:


Producenci zakreślaczy biurowych poszli o krok dalej i oprócz klasycznych neonowych odcieni, wprowadzili na rynek nowe, do tej pory niespotykane kolory. Wśród takich kolorów szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zakreślacze pastelowektóre są doskonałą alternatywą dla wszystkich osób, które uważają kolory neonowe za zbyt jaskrawe. Odcienie pastelowe z całą pewnością nadadzą wszystkim notatkom nowej i oryginalnej estetyki. Inną ciekawą alternatywą są zakreślacze metalicznektóre charakteryzują się szczególnie rzadko spotykanymi odcieniami. Jest to jeden z najnowszych produktów z tej kategorii w branży biurowej i w dalszym ciągu nie został wystarczająco spopularyzowany. Tak więc, jeśli nadal nie zaopatrzyliście się w zakreślacze biurowe, to z całą pewnością warto zainwestować w produkt w nowej odsłonie, jak zakreślacz metaliczny. 

Czarny zakreślacz, a może wykreślacz? 

Pozostańmy jeszcze na chwilę przy temacie kolorów, a mianowicie przy kolorze czarnym. Zapewne mało kto słyszał o produkcie, jakim jest zakreślacz czarny. Czarne zakreślacze są wyjątkowo rzadko spotykane, głównie z uwagi na fakt, że głównym zamysłem zakreślaczy było podkreślanie najważniejszych informacji w kolorze. Do czego możemy stosować czarny zakreślacz? To pytanie zastanawia wielu pasjonatów artykułów piśmienniczych. Czarny zakreślacz jest doskonałym sposobem na wykreślenie niechcianego tekstu z zachowaniem najwyższych standardów estetyki. Co więcej, czarny zakreślacz uniemożliwia ponowne odczytanie tekstu przez osoby trzecie, dzięki czemu mamy gwarancję stuprocentowej ochrony zamazanego tekstu. Zakreślacze czarne znajdziemy między innymi w ofercie niemieckiego producenta Staedtler. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki