Aktualności

Jaki papier do zaproszeń ślubnych i na winietki?

papier ozdobny na zaproszenia ślubne

Jaki papier do zaproszeń ślubnych oraz jaki papier na winietki? To pytanie zadaje sobie każda młoda para przed najważniejszym dniem w ich życiu. W ostatnim czasie własnoręczne przygotowywanie zaproszeń znowu stało się modne i popularne. Powoli odchodzimy od gotowych wzorów i pomysłów, które były jedynie odręcznie uzupełniane o najważniejsze informację. Z kolei do łask powracają spersonalizowane, wykonane własnoręcznie zaproszenia ślubne. Jeśli jednak chcemy pozytywnie zaskoczyć najbliższe nam osoby i zaoszczędzić niepotrzebny stres w tak ważnym dniu warto, żebyśmy wiedzieli jaki papier do zaproszeń będzie najlepszy. Nikt z nas nie chciałby, aby zaproszenie, czy winietka ślubna była nieczytelna i nietrwała. Czym więc kierować się w trakcie projektowania zaproszeń ślubnych? Jaki papier na zaproszenia wybrać? O czym koniecznie należy pamiętać? Zapraszamy na krótki poradnik, o drobnych istotnych niuansach przygotowań przedślubnych.

Jaki papier do zaproszeń? - o tym warto pamiętać 

Dobór odpowiedniego papieru do zaproszeń dla wielu może wydawać się drobnostką, jednak nie do końca zdajemy sprawę z tego, jak wiele zamieszania może spowodować źle dobrana gramatura i faktura papieru. Jeśli chcemy więc uniknąć dodatkowych kosztów, które mogłyby być spowodowane, ewentualnym ponownym zakupem dużych ilości papieru ozdobnego to warto już na wstępie poznać najczęstsze błędy, które popełniają młode pary w przygotowaniach przedślubnych. 

Jaki papier na zaproszenia? Często planując własnoręczne wykonanie zaproszeń ślubnych, czy winietek skupiamy się jedynie na aspekcie wizualnym papieru ozdobnego. Niezwykle istotne jest, aby papier, który wybierzemy wpasowywał się w nasze poczucie estetyki. Jednak nie możemy zapominać o równie ważnych parametrach technicznych, które często w natłoku przygotowań przedślubnych umykają naszej uwadze. Źle dobrany papier może wprowadzić wiele stresu, którego i tak nie brakuje państwu młodym w przygotowaniach ślubnych. Dla przykładu papier cienki, o niskiej gramaturze spowoduje to, że nasze zaproszenia mogą wyglądać jak zwykła, nietrwała kartka papieru. Minimalna, optymalna gramatura papieru do zaproszeń powinna wynosić pomiędzy 215g, a 250g. Jak w każdym wypadku tutaj również jesteśmy w stanie znaleźć wyjątek od reguły. Cienki papier ozdobny sprawdzi się w sytuacji, gdy planujemy zamiast tradycyjnych kartek, spróbować pomysłu rulowanych zaproszeń wiązanych na wstążkę. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej sprawdzi się papier o mniejszej gramaturze i gładkiej strukturze. 

Pamiętajmy również, aby już w trakcie zakupu papieru zaplanować, czy zaproszenia będą wypisywane odręcznie czy przygotowywane przy użyciu drukarki. Większość drukarek atramentowych i laserowych bez problemu powinna poradzić z nadrukiem na papierze ozdobnym. Jeśli jednak planujemy własnoręczne wypisanie zaproszeń ślubnych czy winietek, wtedy szczególnie powinniśmy unikać papieru kredowego. Pisanie po nim jest trudne, a tekst często ulega rozmyciu i pozostają po nim jedynie nieestetyczne plamy. 

papier ozdobny na zaproszenia ślubne

Trendy w kolorach - najczęściej wybierane odcienie

Ze względu na kolorystykę dostępnych barw papierów ozdobnych mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Jeśli dokładnie przeszukamy sklepy internetowe, to możemy być pewni, że w szerokich ofertach dystrybutorów, dostępny jest każdy istniejący odcień papieru ozdobnego. Zaproszenia ślubne i winietki są zwieńczeniem wszystkich przygotowań weselnych. Dlatego też kolorystycznie powinny być dobrane ze względu na klimat wystroju sali oraz ogólne poczucie estetyki, w której planujemy urządzić ślub. W żadnym wypadku nie powinniśmy ograniczać się do standardów ślubnych, jeśli czujemy, że nie są one dla nas. Kto powiedział, że zaproszenie  nie może być wydrukowane białą czcionką na czarnym papierze, przeplecionym satynową białą wstążką? Ile głów tyle pomysłów, nie bójmy się kreatywności, różnorodna kolorystyka, faktura i wzory nie ograniczają Waszej pomysłowości w żadnym wypadku.

Papier do zaproszeń ślubnych - najciekawsze kolory: 

 • Papier ozdobny ecru 
 • Papier ozdobny przezroczysty 
 • Papier ozdobny złoty 
 • Papier ozdobny niebieski 
 • Papier ozdobny czarny 
 • Papier ozdobny srebrny 
 • Papier ozdobny zielony 
 • Papier ozdobny metalizowany
 • Papier ozdobny różowy 
 • Papier ozdobny biały 
 • Papier ozdobny szary 
 • Papier ozdobny czerwony 
 • Papier ozdobny czarno biały
 • Papier ozdobny brązowy 
 • Papier ozdobny granatowy 
 • Papier ozdobny perłowy
papier ozdobny na winietki ślubne

Popularnymi wyborami wśród państwa młodych są również papiery ozdobne o jasnych odcieniach wykończone delikatnymi, pastelowymi kwiatowymi wzorami. Motyw roślinny w zaproszeniach ślubnych to doskonały pomysł dla osób, które organizują swoje wesele na świeżym powietrzu, w mniej formalnym klimacie. Starajmy się, aby zaproszenia ślubne i ich ostateczny wygląd były zwieńczeniem całego motywu, jednego z najważniejszych dni w życiu państwa młodych.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki