Aktualności

Jaki papier na certyfikat? Na jakim papierze drukować certyfikaty?

Jaki papier na certyfikat? Na jakim papierze drukować certyfikaty?

Jaki papier na certyfikat? Na jakim papierze drukować certyfikaty?

Jaki papier na certyfikat? Odpowiedzi na to pytanie z całą pewnością poszukuje każda osoba, która planuje wydruk certyfikatów lub dyplomów na zakończenie roku szkolnego. Wybór papierów jest naprawdę duży, dlatego szczególnie warto wiedzieć, na które parametry produktu zwrócić szczególną uwagę, aby wydrukowane przez nas certyfikaty charakteryzowały się nie tylko dobrą czytelnością, ale przede wszystkim, aby były trwałe przez jak najdłuższy czas. W związku z wieloma zapytaniami przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego papieru na certyfikat, zapraszamy! 
 

Papier na certyfikat - dostępne warianty

Pierwszą podstawową kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wydruku certyfikatu, jest wielowariantowość papierów. Oprócz papierów białych i kolorowych, wielu producentów ma do zaoferowania nam papiery z gotowym wydrukiem, dzięki czemu jesteśmy odciążeni i nie musimy projektować całej szaty graficznej certyfikatu. Takie produkty, znajdziemy między innymi w katalogu produktów Galeria Papieru. Papiery na certyfikaty, tematyczne dyplomy i znacznie więcej! Znalezienie odpowiedniego wzoru, ze względu na okazję, nie powinno stanowić dla nikogo najmniejszego problemu! Jeśli, jednak zdecydujemy się na wydruk własnego projektu graficznego, to dalsza część artykułu okaże się dla Was niezwykle pomocna! 
 

Papier do wydruku certyfikatu - jakie parametry?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że papiery ksero wstępują w dwóch podstawowych wariantach, jeśli chodzi o rodzaj powłoki, są to papiery matowe i błyszczące. Dlatego też już na samym wstępie powinniśmy zastanowić się jaki efekt wydruku chcemy uzyskać, a następnie wybrać odpowiednio papier błyszczący lub w macie. Inną najważniejszą kwestią jest gramatura papieru, ponieważ to właśnie ten parametr będzie informował nas o sztywności kartki papieru, co z kolei będzie miało przełożenie na trwałość wręczanego certyfikatu. Jaką gramaturę powinien mieć papier na certyfikat? Najlepiej, aby wybrany przez nas papier charakteryzował się gramaturą, która minimalnie zaczyna się od 130g/m2 - im większa gramatura, tym większa sztywność kartki, co za tym idzie wyższa jakość wydruku i trwałość. Jeśli więc planujemy wydruk niewielkiej ilości spersonalizowanych certyfikatów, to warto, abyśmy zainwestowali w nieco droższy papier o wyższej gramaturze. 

Gotowe wzory papierów do certyfikatów - nasze propozycje:

  • Dyplom Galeria Papieru 170 g/m2 Złoto 25ark.
  • Dyplom Galeria Papieru 170 g/m2 Arkady złote 25ark.
  • Dyplom Galeria Papieru 170 g/m2 Ornament 25ark.

Papiery ksero do certyfikatów - nasze propozycje:

  • Papier COLOR COPY Coated Glossy A4 135g do drukarki i ksero - ryza 250 ark.
  • Papier PRO-DESIGN A4 200g do drukarki i ksero - ryza 250 ark.
  • Papier COLOR COPY A4 350g do drukarki i ksero - ryza 125 ark.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki