Aktualności

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

Podczas zakupu tonera do drukarki powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii – jakich? Urządzenia laserowe gwarantują dobrą jakość oraz bardzo sprawną pracę. Drukarki te są bardzo wydajne i umożliwiają wydruk wielu stron na jednym tonerze. Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

TONER DO DRUKARKI LASEROWEJ – CENA

Oczywiście jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest cena. Nie zapominajmy więc sprawdzić dostępność oraz kosztu tonera, który bierzemy pod uwagę. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że zdarzają się sytuację, iż wprawdzie drukarka nie była droga, ale tonery do niej są bardzo kosztowne. Wpływ na cenę mają również parametry tonerów, ale o tym później… Najtańsze modele są dostępne już za kilkanaście złotych, ale jak nie trudno się domyślić – są one niestety zazwyczaj niskiej jakości. Jeśli chcemy zainwestować w produkt dobrej jakości, musimy się liczyć z wydatkami rzędu nawet kilkuset złotych.

Tonery do drukarek laserowych sprzedawane są w przeznaczonych do tego kasetach. Do jednego modelu sprzętu, nadaje się tylko określony przez producenta typ kasety. Kupując toner, który jest niedopasowany do urządzenia jakie używamy, musimy się liczyć z tym, że zamontowanie go będzie niemożliwe.

TONER DO DRUKARKI LASEROWEJ – ORYGINAŁ CY ZAMIENNIK?

Istnieją oczywiście produkty, dzięki którym jesteśmy w stanie obniżyć koszty eksploatacyjne. Na rynku możemy znaleźć nie tylko tonery oryginalne, istnieją także:

Tonery regeneracyjne – są to produkty czyszczone po wyczerpaniu, a następnie znów napełniane. Co prawda jest to najtańsze rozwiązanie, ale może się wiązać z awariami.

Zamienniki – są to tonery przygotowane przez firmy zewnętrzne. Należy je wybierać bardzo uważnie, zwracając uwagę na producenta. Na rynku istnieje wiele zamienników niskiej jakości, pochodzących z nieznanych źródeł. Skutki używania słabych materiałów widać w wydruku – kolory są mniej intensywne lub wydruki są zanieczyszczone. Najgorszym scenariuszem jest to, że toner niskiej jakości może spowodować szybsze zanieczyszczenie elementów drukarki. Należy również pamiętać, że w przypadku awarii, może nie zostać wykonana naprawa gwarancyjna, jeżeli w drukarce były używane akcesoria nieoryginalne. Wśród tonerów zamiennych szczególnie proponujemy markę BlackPoint.

TONER DO DRUKARKI LASEROWEJ – PARAMETRY

Oznaczenie tonera – jest to symbol określony przez producenta, informujący do jakich drukarek pasuje toner.

Kolor – jeśli chodzi o drukarki kolorowe, wraz z oznaczeniem tonera, jest określony również jego kolor – purpurowy (magenta), żółty (yellow), błękitny (cyan) oraz czarny (black).

Wydajność tonera – określa się ilość wydrukowanych stron przy 5% pokryciu stron A4 np. 1000, 1500, 2200 stron, czasem zdarza się również 10.000 stron a nawet więcej. Wydajność tonera jest powiązana z wielkością kasety oraz możliwości drukarki.

 

Jak widać, dobór tonera do drukarki musi być przemyślany i należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty przedstawione powyżej. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym postem trochę łatwiej będzie Wam podjąć decyzję.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki