Aktualności

Jaki wentylator powietrza wybrać?

Jaki wentylator powietrza wybrać?

Jaki wentylator powietrza wybrać?

Zarówno upalne, jak i chłodne dni są bardzo uciążliwe, przez co wiele osób ma problem z codziennym funkcjonowaniem. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na zainstalowanie klimatyzacji w domu, czy miejscu pracy, ponieważ jest to zdecydowanie większy wydatek niż zakup wentylatora. Warto wiedzieć, że poszczególne modele wentylatorów różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami, które to właśnie składają się na całkowity koszt produktu. Jakie rodzaje wentylatorów wyróżniamy oraz, które modele powinny przykuć naszą uwagę na dłużej - przewodnik po najpopularniejszych rodzajach wentylatorów. 
 

Wentylatory - popularne kolekcje i marki 

Zanim zdecydujemy się na zakup wiatraka, koniecznie powinniśmy zapoznać się z ofertą producentów. Jedną z firm, która w swoim katalogu produktów ma szeroki wybór wentylatorów powietrza, jest japońska marka Sencor, której historia powstania sięga aż czasów przedwojennych. W związku z czym, wentylatory Sencor to produkty wyselekcjonowane, które były tworzone i udoskonalane latami. 

Wentylatory w podstawowym podziale dzielą się na stojące i biurkowe, tak więc już w pierwszym etapie naszych zakupów powinniśmy rozważyć, który typ wiatraka lepiej wkomponuje się w naszą przestrzeń roboczą. Zarówno wiatraki do postawienia na biurko, jak i stojące charakteryzują się dużą mocą, w związku z czym rozmiar wiatraka nie ma wpływu na jakość chłodzenia. Podstawowe wentylatory mają wbudowaną jedynie funkcje chłodzącą. Warto jednak również wspomnieć o wentylatorach wielofunkcyjnych, które oprócz schładzacza powietrza, zostały wyposażone w nawilżacz oraz funkcję jonizacji powietrza, dającej efekt zapachu i wilgotności powietrza po świeżej rosie. Cena wentylatora z nawilżaczem będzie kilkakrotnie wyższa od kosztów tradycyjnego wiatraka, jednak dokonując zakupu takiego urządzenia mamy gwarancję, że spełni ono wiele zadań jednocześnie, gwarantując użytkownikom satysfakcję i zadowolenie. 
 

Wentylatory - podział
 

Wentylatory biurkowe:

 • Wentylator biurkowy SENCOR SFE 2540SL srebrny
 • Wentylator biurkowy SENCOR SFE 3027WH biały

Wentylatory stojące:

 • Wentylator stojący SENCOR SFN 4031BK czarny
 • Wentylator stojący SENCOR SFN 4047WH biały

Wentylatory wielofunkcyjne:

 • Wentylator z nawilżaczem SENCOR SFN 9021WH biało-czarny


Kolorystyka

Zarówno wentylatory biurkowe, jak i stojące występują w trzech podstawowych i najchętniej wybieranych kolorach - czarnym, białym i srebrnym. Często możemy też spotkać się odcieniami mieszanymi tzn. biało-czarnym, czy biało-srebrnym. W związku z bogatą ofertą kolorystyczną każdy bez najmniejszego problemu znajdzie produkt doskonale dostosowany do indywidualnego poczucia estetyki. Zarówno wentylatory biurkowe, jak i stojące występują w trzech podstawowych i najchętniej wybieranych kolorach - czarnym, białym i srebrnym. Często możemy też spotkać się odcieniami mieszanymi tzn. biało-czarnym, czy biało-srebrnym. W związku z bogatą ofertą kolorystyczną każdy bez najmniejszego problemu znajdzie produkt doskonale dostosowany do indywidualnego poczucia estetyki.  

 • Michał 27.04.2022

  Ja mam Petera Stadler i jest ekstra! Sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu

 • Sylwia 16.08.2021

  Wiatrak stojący idealne rozwiązanie na upalne dni do tego fajni wygląda w mieszkaniu

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki