Aktualności

Jaki wybrać ołówek do pisma lub rysunku technicznego?

Jaki wybrać ołówek do pisma lub rysunku technicznego?

Jaki wybrać ołówek do pisma lub rysunku technicznego?

Jaki ołówek do pisma technicznego? Poszczególne modele ołówków różnią się między sobą przypisanymi do nich rodzajami twardości. Wszystko to ze względu na dużą ilość zastosowań ołówków grafitowych, które są wykorzystywane równie w sporządzaniu codziennych notatek, jak i przez profesjonalistów w ich codziennej pracy. W związku z rozbudowanym katalogiem ołówków wybór jednego konkretnego produktu, który doskonale sprawdzi się w szkicowaniu, wcale nie musi być tak prosty, jak mogłoby się nam wydawać. Przede wszystkim musimy wiedzieć jakiej twardości powinien być wybrany przez nas ołówek, a następnie skupić się na parametrach pobocznych, jednak mimo wszystko, w dalszym ciągu tak bardzo istotnych. Jakie ołówki do rysunku technicznego? - najważniejsze informacje, które warto poznać przed dokonaniem zakupu. 
 

Ołówki do rysunków i pism technicznych 

Wśród pytań, które najczęściej zadają internauci, śmiało możemy wyróżnić dwa z nich - jakim ołówkiem pisać pismo techniczne oraz jakim ołówkiem rysować rysunek techniczny? Czy są one ze sobą ściśle powiązane? W pewnym stopniu tak, ponieważ w obu kwestiach będziemy potrzebować artykułu piśmienniczego, który będzie wyjątkowo precyzyjny. Pierwszym i zarazem kluczowym parametrem odgrywającym ważną rolę dla nas, jako użytkowników, będzie stopień twardości ołówka. Zarówno w rysunku, jak i piśmie technicznym doskonałym wyborem okażą się ołówki twarde, oznaczane przy pomocy litery „H”. Z pomocą ołówków twardych uzyskamy jasno-szarą kreskę, która będzie czytelna i przejrzysta. Ołówki twarde w odróżnieniu od ołówków miękkich B, nie ulegają łatwemu roztarciu, co jest cechą szczególnie pożądaną w zawodach, gdzie pismo i rysunek techniczny są wykorzystywane na co dzień. 
 

Ołówki do rysunku i pisma technicznego - jakie znamy ołówki H?

Nie każdy ołówek H jest dokładnie taki sam. Poszczególne modele ołówków twardych różnią się między sobą ze względu na cechy budowy zewnętrznej, jak i poziomy twardości. Jednak dla nas, jako użytkowników największe znaczenie będzie miał poziom twardości ołówka, ponieważ to właśnie ten parametr wpłynie na kolor kreski, jaką uzyskamy z jego pomocą.  

Ołówki do pisma technicznego H:

  • Literą „H” oznacza się ołówki twarde, gdzie „H” jest skrótem od angielskiego słowa „hard”, czyli twardość.
  • Wyróżniamy 9 twardości ołówka H: H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H. Najtwardszy jest ołówek oznaczony symbolem 9H,  a najbardziej miękki H.
     

Podsumowując - każdy ołówek twardy sprawdzi się w rysunku i piśmie technicznym. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki