Aktualności

Jakie krzesło biurowe kupić?

Odpowiedni fotel biurowy ma za zadanie zapewniać zarówno komfort pracy jak i prawidłowe podparcie wszystkich części ciała. Niestety, większość foteli biurowych znajdujących się na rynku nie jest ergonomiczna. Na co w takim razie zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego fotela biurowego, zapewniającego wygodę podczas wielogodzinnej pracy w biurze?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Pierwszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest oczywiście ergonomia. Fotel biurowy powinien posiadać możliwość regulowania wysokości siedziska tak, żeby nogi były zgięte pod kątem 90 stopni. Odpowiednie krzesło powinno mieć również podłokietniki, których zadaniem jest wspierać ręce i zmniejszać obciążenie nadgarstków cały czas w czasie pracy. Oparcie powinno być wyprofilowane do kształtu kręgosłupa, co odciąży plecy w trakcie pracy. Siedzisko w dobrym fotelu biurowym musi być miękkie i wygodne aby wielogodzinna praca nie była udręką.

Podczas wyboru krzesła biurowego należy przemyśleć, czy zostanie wybrany fotel bez kółek czy jednak pożyteczniejszy okaże się ten z kółkami. Jest on oczywiście o wiele bardziej praktyczny w większym biurze, ponieważ ułatwia wykonywanie ruchu w pobliżu biurka.

UNIWERSALNY FOTEL – CZY TAKI ISTNIEJE?

Niestety bardzo mało foteli jest naprawdę uniwersalnych. Dlatego należy zastanowić się, do czego tak naprawdę potrzebujemy fotel, na czym polega nasza praca oraz jakie są najistotniejsze dla nas elementy i funkcje fotela biurowego.

Jak wiadomo, w biurze istotna jest estetyka i to właśnie dlatego w wyborze fotela należy wziąć pod uwagę względy wizualne. Elegancko będzie się prezentował fotel skórzany, ponadto będzie on łatwy w czyszczeniu.

Wybór dobrego fotela biurowego wymaga trochę wysiłku, ponieważ w wyborze należy wziąć pod uwagę wiele czynników – ergonomię, cenę oraz oczywiście wygląd. Należy również zastanowić się jakie parametry fotela są dla nas kluczowe oraz na czym najbardziej nam zależy.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki