Aktualności

Jakie oznaczenie ma miękki ołówek? Które ołówki są miękkie?

Jakie oznaczenie ma miękki ołówek? Które ołówki są miękkie?

Jakie oznaczenie ma miękki ołówek? Które ołówki są miękkie? 

Jaki ołówek jest miękki? Przed tym pytaniem z całą pewnością stanie każda osoba, która zastanawia się jaki ołówek wybrać. Przede wszystkim warto, abyśmy poznali główne zastosowanie ołówków miękkich, ponieważ artykuł piśmienniczy tego typu nie będzie dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Przykładowo ołówek miękki nie sprawdzi się w sporządzaniu codziennych notatek, ponieważ kreska uzyskana przy jego pomocy będzie ciemna, niemalże czarna. Ołówki miękkie - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zanim zdecydujemy się na zakup. Zapraszamy! 
 

Jakie ołówki są miękkie?

Który ołówek jest miękki? Aby sprawdzić, czy wybrany przez nas ołówek jest miękki, czy twardy obowiązkowo powinniśmy sprawdzić oznaczenie, które znajdziemy na obudowie ołówka. Jakie oznaczenie ma ołówek miękki? Ołówki miękkie są oznaczane za pomocą litery „B”, z kolei na obudowie ołówka twardego znajdziemy oznaczenie literą „H”. Jednak podział ten jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogłoby się nam wydawać, ponieważ do każdego ołówka miękkiego B, dodatkowo została przypisana cyfra, która określa poziom jego miękkości.

 

Ołówek miękki oznaczenie:

  • Literą „B” oznacza się ołówki miękkie, gdzie „B” jest skrótem od angielskiego słowa „black”, czyli czarny
  • Wyróżniamy: B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B
  • Najbardziej miękki jest ołówek oznaczony symbolem 9B, a najtwardszy z miękkich B

Miękki ołówek oznaczenie, jest bardzo ważną kwestią, szczególnie dla osób, które na co dzień zajmują się rysunkiem. Poszczególne rodzaje ołówków miękkich pozwolą nam na uzyskanie ciemnej kreski, która doskonale sprawdzi się w konturowaniu, czy cieniowaniu. 

 

Czy ołówek HB jest miękki?

Innym oznaczeniem ołówka, z którym możemy się spotkać, jest konfiguracja liter „HB”. Częstym pytaniem, które pojawia się wśród internautów, jest to dotyczące tego, czy ołówek HB zaliczamy do grupy miękkich, czy twardych? Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób może być wykorzystywany ołówek HB? Ołówki HB są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym modelem, jeśli chodzi o sporządzanie notatek. Produkt ten potocznie określany jest mianem ołówka średnio-twardego, dzięki czemu kreska uzyskana przy jego pomocy nie jest ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna, a nasze notatki będą wyjątkowo przejrzyste i czytelne. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki