Aktualności

Koszulki groszkowe, a krystaliczne - różnica i znaczenie

Koszulki w segregatorze

Prawidłowo prowadzona dokumentacja niewątpliwie ułatwia i przyśpiesza pracę zespołu. Często nie dostrzegamy tych małych udogodnień, które sprawiają, że wykonywane przez nas obowiązki są w znacznym stopniu solidniej i szybciej robione. Wchodząc głębiej w struktury topowych marek, jak i instytucji rządowych jesteśmy w stanie dopiero dostrzec te drobnostki, które składają się na widoczny, zewnętrzny sukces. W całym procesie prowadzenia firmy najistotniejszym jej fundamentem jest prawidłowo prowadzona dokumentacja z solidną archiwizacją. Trudno jest wyobrazić sytuację, w której my - jako sprzedawcy zapytani o fakturę sprzed kilku lat nie jesteśmy w stanie jej odnaleźć. Te i wiele innych drobnostek składają się na jakość firmy widzianą oczyma konsumenta. Dowiedz się jak prawidłowo archiwizować dokumenty. Poznaj różnice w strukturach koszulek na dokumenty oraz wiele innych udogodnień, które zostały zastosowane w celu ułatwienia firmom codziennego funkcjonowania.

Koszulka groszkowa - co to znaczy? 

Dla jednych z nas fraza ta może wydawać się dość oczywista, dla drugich z kolei będzie to całkowicie nowe pojęcie. W Internecie znajdziemy wiele zapytań dotyczących frazy „koszulka groszkowa co to znaczy?” Dlatego też postanowiliśmy nieco szerzej poruszyć temat. Ten rodzaj artykułu cieszy się szczególną popularnością w archiwizacji biurowej. Wszystko to za zasługą matowego (groszkowego) wykonania. Tego rodzaju koszulka cechuje się wysoką odpornością na zabrudzenia. Między innymi właśnie z tego względu jest produktem chętniej wybieranym przez pracowników biurowych. Koszulki groszkowe możemy podzielić na kilka podkategorii. Najpopularniejszym podziałem jest ten dotyczący formatu oraz sposobu wpinania. W zależności od zapotrzebowania każdy znajdzie coś dla siebie od koszulki na dokumenty A4 po te nieco mniejsze jak A5. Szczególną uwagę warto zwrócić na to, w jaki sposób chcielibyśmy, aby nasze dokumenty były wpinane. Istnieją bowiem segregatory przystosowane do wpinania pionowego jak, i poziomego. Oprócz tradycyjnego podziału przedstawionego wyżej wyróżniamy również ten bardziej szczegółowy ze względu na sposób otwierania koszulek. Część z nich posiada rozcięcie w górnej krawędzi. Niektóre z kolei zostały wzbogacone o dodatkowe rozcięcia wzdłuż bocznej krawędzi. Zabieg ten został wprowadzony w celu szybszego i łatwiejszego wydostania dokumentu z koszulki.

 
Spośród obszernej listy rodzajów jesteśmy w stanie wydzielić te najważniejsze takie jak:

  • koszulki groszkowe zapinane na suwak
  • koszulki groszkowe z kolorowymi brzegami (odgrywają kluczową rolę w procesie oznaczania dokumentacji)
  • koszulki poszerzane groszkowe (idealne do archiwizacji katalogów)
  • koszulki groszkowe na płyty CD
  • koszulki groszkowe na wizytówki

 

Koszulka krystaliczna - podstawowe informacje

Aby sprawnie, rozpoznawać, czym różnią się poszczególne rodzaje koszulek na dokumenty należy dokładnie zagłębić się w parametry poszczególnych produktów. Co to są koszulki krystaliczne? Jest to grupa produktów, która charakteryzuje się wysokiej jakości wykonaniem z folii (PP) o właściwościach elektrostatycznych. W rezultacie otrzymujemy efekt tak zwanego połysku. Koszulki krystaliczne są popularne w środowisku biznesowym. Często swoje zastosowanie znajdują one podczas ważnych wydarzeń, w trakcie których nasza prezentacja musi być nienaganna. Podobnie jak w przypadku koszulek o powierzchni matowej tak i tutaj wyróżniamy wiele formatów produktu. Konsumenci chętnie zakupują produkt wzbogacony w suwak o  formacie A5. Tego typu artykuł świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy chcemy mieć pod ręką niezbędne dokumenty np. podróżne. Szerzej pojęty podział tej kategorii możemy zobrazować w następujący sposób:

  • koszulki krystaliczne z suwakiem
  • koszulki krystaliczne ochronne
  • folie do drukarek atramentowych z papierowymi przekładami
  • koszulki na płyty CD (koszulki pozostałe)

 

Koszulka groszkowa, a koszulka krystaliczna - porównanie

Porównując, parametry pomiędzy podstawową wersją koszulki krystaliczne a groszkowe na pierwszy rzut nie jesteśmy w stanie zauważyć wielkiej różnicy. Kluczowa będzie tutaj wcześniej wspomniana struktura. Tak więc my jako klienci powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie, czego oczekujemy od produktu? Jeśli głównym zastosowaniem koszulki ma być trwała archiwizacja, zdecydowanie powinniśmy zwrócić się w kierunku koszulek na dokumenty groszkowych. Z drugiej strony, jeśli w naszej pracy częściej jesteśmy delegowaniu poza biuro, w celach reprezentacyjnych to koszulka krystaliczna będzie bardziej przemyślaną decyzją. Pamiętajmy jednak, że zawsze powinniśmy kierować się własnymi przekonaniami i preferencjami. 

Koszulki krystaliczne a groszkowe różnica 

PARAMETRY

KOSZULKA KRYSTALICZNA

KOSZULKA GROSZKOWA

Producent:

ESSELTE

ESSELTE

Wpięcie do segregatora:

tak

tak

Kolor:

transparentny

transparentny

Grubość [mm]:

105 mic.

110 mic.

Ilość sztuk w opakowaniu:

100

100

Klapka:

nie

nie

Format:

A4

A4

Wymiary [mm]:

230 x 302

230 x 302

Orientacja:

pionowa

pionowa

Typ otworu:

od góry „U”

od góry „U”

Poszerzone:

nie

nie

Rodzaj:

na dokumenty

na dokumenty

Materiał:

PP

PP

Typ:

krystaliczne

groszkowe

Koszulki na dokumenty odgrywają istotną rolę nie tylko podczas wieloletniej archiwizacji dokumentów, ale i również podczas codziennych sytuacji życiowych. Dzięki temu drobnemu artykułowi biurowemu jesteśmy w stanie zabezpieczyć wszystko to, co dla nas najważniejsze. Po podjęciu decyzji, który produkt jest dla nas najbardziej odpowiedni koszulka groszkowa czy krystaliczna warto, abyśmy dodatkowo zaopatrzyli się w segregatory ringowe, które są kolejnym niezbędnikiem usprawniającym pracę biurową.

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki