Aktualności

Laminowanie jako sposób na zabezpieczenie dokumentów

laminowanie dokumentów

Laminacja dokumentów - sprawdzony sposób na zabezpieczenie dokumentów

Laminator Fellowes

Laminowanie dokumentów to coraz częściej stosowana metoda na zabezpieczenie ważnych papierów przed zniszczeniem. Dzięki laminacji dokumenty zyskują trwałość oraz estetykę. W biurze znajduje się wiele dokumentów przekazywanych pomiędzy pracownikami, bądź też pokazywane klientom. Zabrudzenia czy zagięcia są w tym przypadku bardzo niepożądane. Takich problemów da się uniknąć stosując laminatory. Laminowanie poprawia wyrazistość kolorów oraz ostrość wydruku. 

Dzięki laminatorom można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zabrudzenia czy zagięcia sprawiają, że prezentowane produkty stają się mniej atrakcyjne. Zamiast częstego drukowania dokumentów, co jest kosztowne, lepiej wyposażyć się w laminator. Ceny takiego sprzętu nie są wbrew pozorom wygórowane, a jego zakup bardzo szybko się zwraca.
 

 

Laminacja - ochroń skutecznie dokumenty firmowe

Laminowanie i bindowanie chroni dokumenty przed czynnikami zewnętrznymi. Promienie słoneczne bardzo szkodzą dokumentom powodując ich blaknięcie. Dzięki laminatorom kolory na dokumentach są żywe, a laminacja może je nawet dodatkowo podkreślić. Ponadto, laminacja chroni dokumenty przed zagięciami i zagnieceniami. Laminator usztywnia co dodatkowo pozytywnie wpływa na estetykę dokumentów.

Laminatory - różnice pomiędzy modelami

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów laminatorów. Różnią się one np. metodą pokrywania dokumentów tworzywem. Niektóre urządzenia laminują na zimno, a inne laminują na gorąco. Pamiętajcie, aby dobrać odpowiedni rodzaj kleju i folii do swojego laminatora. 

Zdecyduj jakiego formatu papier będziesz laminować. A4 a może A3? Odpowiedz sobie na pytanie jaką ilość dokumentów potrzebujesz laminować - od tego zależy jakiej wydajności i szybkości sprzęt potrzebujesz. 

 

Laminatory do papieru - popularne modele:

  • Laminator “iLam Easy” A4

Jest to laminator w modnej kolorystyce, idealnie nadający się do użytku domowego bądź małego biura. Posiada system zarządzania temperaturą, przycisk “photo” dla bezpiecznej i zoptymalizowanej laminacji zdjęć oraz funkcję ręcznego cofania. Sprzęt ten gwarantuje laminację bez pofałdowań i bąbelków na powierzchni. Laminator zawiera zestaw startowy z foliami. Moc wynosi 285 W,  waga 2 kilogramy, maksymalna szerokość laminowania 230 mm, a czas nagrzewania 6 minut.
 

  • Laminator “FELLOWES Saturn 2” A4

Jest to idealny laminator do małego lub przydomowego biura. Laminuje do rozmiaru A4 foliami o maksymalnej grubości 125 mikronów. Posiada zaawansowane monitorowanie temperatury laminacji. Laminują z prędkością 30 cm/min. Funkcja “bezpieczny start” zawsze uruchamia laminator na najniższym ustawieniu temperatury gwarantując brak zacięć. W zestawie znajduje się pakiet startowy folii w zestawie (10 x folie A4).
 

  • Laminator “OPUS UNILAM A4 Basic”

Jest to laminator biurowy do formatu A4. Cechuje go unikatowy design oraz szybkie osiąganie temperatury roboczej. Do laminacji wykorzystują nowoczesną technologię ogrzewanych wałków i nie wymagają użycia CARRIERA. Prędkość laminacji wynosi 300 mm/min, czas nagrzewania od 3 do 5 minut, a maksymalna grubość folii 80-125  mic.

  • Laminator “FELLOWES Neptune 3” A3

Maksymalny format laminowania dokumentu to A3. Szerokość wejścia wynosi 320 mm, a maksymalna grubość folii laminacyjnej 175 mic. Możliwa jest laminacja zarówno na zimno jak i gorąco. Advanced Pouch Tracking System wykrywa, kiedy dokument został wprowadzony nieprawidłowo lub nie przeszedł w całości przez laminator w standardowym czasie działania, ostrzega wtedy o tym użytkownika i automatycznie wycofuje dokument do czasu usunięcia blokady. Laminator “FELLOWES Neptune 3” A3 jest bardzo łatwy w użytkowaniu - wystarczy włożyć dokument w folii do szczeliny, a sprzęt dzięki funkcji AutoSense sam jest w stanie dobrać optymalne parametry laminacji. Funkcja ta jest automatycznie  uruchamiana przy włączeniu laminatora, nie jest potrzebne wybieranie żadnych dodatkowych ustawień. Posiada przyjazny dla użytkownika panel sterowania - przycisk włączenia, sygnalizacja laminacji na ciepło i na zimno oraz funkcja cofania. Laminacja za pośrednictwem tego laminatora jest bardzo szybka - na zalaminowanie dokumentu A4 potrzebuje tylko 30 sekund (przy folii 80 mic., prędkość laminacji 60 cm/min). Dodatkowo, laminator FELLOWES Neptune 3 A3 jest energooszczędny. Funkcja Auto Shut Off zapewnia automatyczne wyłączenie po 30 minutach braku aktywności co redukuje pobór energii i zapobiega przegrzaniu. Laminator ten posiada pakiet startowy, czyli 10 sztuk folii A4 80mic. 


Laminatory biurowe - podsumowanie

Laminatory są bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie dokumentów przed czynnikami zewnętrznymi. Wybierając laminator należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak metoda laminowania, bądź format papieru, który ma być laminowany. Należy pamiętać, że urządzenia słabej jakości mogą powodować marszczenie dokumentów lub krzywe laminowanie. Mimo wszystko, laminator jest przydatny w każdym biurze, ponieważ zabezpiecza papier przed wilgocią, promieniami słonecznymi, zagnieceniami a także poprawia wyrazistość kolorów na dokumentach oraz ostrość druku.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki