Aktualności

List do sądu - jak zaadresować kopertę?

List do sądu - jak zaadresować kopertę?

List do sądu - jak zaadresować kopertę?

Jak zaadresować list do sądu? To pytanie może być niemałym wyzwaniem dla każdej osoby, która nigdy w życiu nie miała okazji wysyłać listu do tak ważnej instytucji, jaką jest sąd. Na wstępie zaznaczymy, że nie jest to skomplikowana czynność i bez większych problemów każdy z Was z łatwością nada list do sądu. Istnieje jednak kilka szczegółów, o których powinniśmy koniecznie pamiętać podczas nadawania listu. Jak zaadresować kopertę do sądu? - podpowiemy, o czym należy pamiętać. 
 

Jak zaadresować kopertę do sądu? - podstawowe informacje

Przesyłka polecona czy tradycyjna? To pytanie pojawia się stosunkowo często. Musimy zdać sprawę z faktu, że pisma wysyłane do sądu zazwyczaj zawierają poufne dane nasze lub innych osób. W związku z tym, rozsądnym rozwiązaniem okaże się wybór przesyłki poleconej. Oprócz dowodu nadania listu będziemy mieli również pewność, że zostanie ona doręczona do rąk własnych odbiorcy. 
 

Ważna informacja:

Jeśli chodzi o wysyłkę listów poleconych do sądu, niejednokrotnie gonią nas określone terminy, z których obowiązkowo musimy się wywiązać. Gdy zależy nam na czasie warto, abyśmy skorzystali z usług Poczty Polskiej. Już po chwili nasuwa nam się pytanie dlaczego? Jedynie listy wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej liczone są, jako doręczone w dniu nadania listu. To oznacza, że jeśli zapomnieliśmy o tym, że nasz list powinien znaleźć się w sądzie dziś, to wystarczy, że tego samego dnia udamy się na Pocztę Polską i nadamy list do konkretnej instytucji. 

Odpowiednia ilość kopii: 

Częstym błędem popełniany w trakcie wysyłki listów do sądu jest przygotowanie nieodpowiedniej ilości kopii. Należy pamiętać, że każdy podmiot biorący udział w postępowaniu powinien otrzymać własną kopię. W tej sprawie warto skonsultować się z sądem i dokładnie dowiedzieć się, w jakiej ilości powinniśmy dostarczyć pisma.
 

Jak zaadresować list do sądu wzór

Dane odbiorcy wpisujemy dokładnie w tym samym miejscu, co w przypadku adresowania tradycyjnego listy tzn. w prawym dolnym rogu. 
 

Poniżej przedstawiamy, jak zaadresować kopertę do losowo wybranego sądu:

Sąd Rejonowy w Ełku
Ul. Jana i Hieronima Małeckich 4
19- 300 Ełk 

W sytuacji, gdy adresujemy list do konkretnego pracownika sądu, warto umieścić dodatkowo imię i nazwisko pracownika, poprzedzone zwrotem grzecznościowym.

 

Jak adresować kopertę do sądu - gdzie nadawca?

Dane nadawcy umieszczamy w lewym górnym rogu, w następującej kolejności: 

Jan Kowalski
Ul. Warszawska 9/19
01-316 Warszawa
 

Jak wysłać list do sądu - ostatni krok

Po prawidłowym uzupełnieniu wszystkich danych pozostaje nam ostatni krok, a mianowicie musimy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej. W celu nadania listu powinniśmy zakupić odpowiedni znaczek i nakleić go w wyznaczonym miejscu tzn. w prawym górnym rogu. Tak zaadresowana koperta papierowa bez problemu trafi do odbiorcy.


Sprawdź inne podobne artykuły:

  1.  Jak podpisać kopertę na chrzest?
  2.  Co napisać na kopercie na urodziny?
  3.  Jak zaadresować list do księdza?
  4.  Jak podpisać kopertę dla pary młodej?
  5.  Jak zaadresować list do firmy?
  6.  Co napisać na kopercie komunijnej?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki