Aktualności

Marker akrylowy - do czego służy?

Marker akrylowy - do czego służy?

Marker akrylowy - do czego służy? 

Markery akrylowe to artykuły piśmiennicze, które sprawdzą się doskonale zarówno w pracy profesjonalnych artystów, jak i początkujących pasjonatów malarstwa. Markery akrylowe w błyskawicznym tempie zyskały na swojej popularności, głównie z uwagi na fakt, że ich stosowanie i transport jest znacznie wygodniejszy niż w przypadku tradycyjnych farb akrylowych. Markery o tej specyfikacji, to produkty, które z całą pewnością nie mają innych równie dobrych odpowiedników. Wiele osób, które dotychczas nie wiedziały o produkcie tego typu, zadaje sobie pytanie - marker akrylowy do czego służy? Postaramy się jak najlepiej przybliżyć specyfikację produktu, jego zastosowanie, oraz poruszymy wszystkie inne najważniejsze kwestie dotyczące markerów akrylowych. Zapraszamy!
 

Marker akrylowy do czego?

Markery z reguły automatycznie kojarzone są z pisaniem i rysowaniem. Mało kto jednak wie, że przy użyciu markerów artystycznych, jesteśmy w stanie również malować! Już na wstępie warto zauważyć, że właściwości markerów akrylowych są dokładnie takie same jak w przypadku tradycyjnych farb. W odróżnieniu od farb, markery akrylowe nie wymagają stosowania wody, dzięki czemu ich użycie jest bardziej komfortowe. Markery akrylowe, niemalże całkowicie wykluczają ryzyko zabrudzeń, co w przypadku farb akrylowych jest nieodłącznym elementem pracy.

Marker akrylowy zastosowanie:

 • Prace plastyczne 
 • Zdobienie drewna 
 • Zdobienie ceramiki 
   

Markery akrylowe jak używać?

Marker arylowy Schneider możemy aktywować do pracy w kliku prostych krokach. Wiedza ta może okazać się niezwykle przydatna, ponieważ markery akrylowe różnią się budową od tradycyjnych markerów.

 

Marker akrylowy - aktywacja do pracy:

 • Potrząśnij markerem z zamkniętą zatyczką, aby kulka znajdująca się wewnątrz zaczęła „grzechotać”. Zdejmij zatyczkę.
 • Trzymając marker końcówką w dół, napompuj go, na przykład na kawałku brudnopisu. Ostrożnie dociskaj marker, aby końcówka napełniła się farbą. W zależności od wielkości markera może to chwilę potrwać.
 • Marker z grubą końcówką trzymaj w pozycji lekko ukośnej, aby nie uszkodzić końcówki.
 • Marker jest teraz gotowy do użycia i można nim malować. Jeśli tusz gorzej spływa, na nowo napompuj końcówkę markera. Przechowuj w pozycji poziomej, w temperaturze pokojowej.
 • Grażyna 29.08.2021

  marker akrylowy to świetna sprawa dużo można nim zmalować, polecam

 • Darek 20.08.2021

  Super!

 • Alicja 16.08.2021

  Ozdabiałam drewniane szafę markerem kredowym i efekt cudowny

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki