Aktualności

Marker akrylowy - do czego służy?

Marker akrylowy - do czego służy?

Marker akrylowy - do czego służy? 

Markery akrylowe to artykuły piśmiennicze, które sprawdzą się doskonale zarówno w pracy profesjonalnych artystów, jak i początkujących pasjonatów malarstwa. Markery akrylowe w błyskawicznym tempie zyskały na swojej popularności, głównie z uwagi na fakt, że ich stosowanie i transport jest znacznie wygodniejszy niż w przypadku tradycyjnych farb akrylowych. Markery o tej specyfikacji, to produkty, które z całą pewnością nie mają innych równie dobrych odpowiedników. Wiele osób, które dotychczas nie wiedziały o produkcie tego typu, zadaje sobie pytanie - marker akrylowy do czego służy? Postaramy się jak najlepiej przybliżyć specyfikację produktu, jego zastosowanie, oraz poruszymy wszystkie inne najważniejsze kwestie dotyczące markerów akrylowych. Zapraszamy!

 

Marker akrylowy do czego?

Markery z reguły automatycznie kojarzone są z pisaniem i rysowaniem. Mało kto jednak wie, że przy użyciu markerów artystycznych, jesteśmy w stanie również malować! Już na wstępie warto zauważyć, że właściwości markerów akrylowych są dokładnie takie same jak w przypadku tradycyjnych farb. W odróżnieniu od farb, markery akrylowe nie wymagają stosowania wody, dzięki czemu ich użycie jest bardziej komfortowe. Markery akrylowe, niemalże całkowicie wykluczają ryzyko zabrudzeń, co w przypadku farb akrylowych jest nieodłącznym elementem pracy.

 

Marker akrylowy zastosowanie:

  • Prace plastyczne 
  • Zdobienie drewna 
  • Zdobienie ceramiki 

 

Markery akrylowe jak używać?

Marker arylowy możemy aktywować do pracy w kliku prostych krokach. Wiedza ta może okazać się niezwykle przydatna, ponieważ markery akrylowe różnią się budową od tradycyjnych markerów.

 

Marker akrylowy - aktywacja do pracy:

  • Potrząśnij markerem z zamkniętą zatyczką, aby kulka znajdująca się wewnątrz zaczęła „grzechotać”. Zdejmij zatyczkę.
  • Trzymając marker końcówką w dół, napompuj go, na przykład na kawałku brudnopisu. Ostrożnie dociskaj marker, aby końcówka napełniła się farbą. W zależności od wielkości markera może to chwilę potrwać.
  • Marker z grubą końcówką trzymaj w pozycji lekko ukośnej, aby nie uszkodzić końcówki.
  • Marker jest teraz gotowy do użycia i można nim malować. Jeśli tusz gorzej spływa, na nowo napompuj końcówkę markera. Przechowuj w pozycji poziomej, w temperaturze pokojowej.

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Znane marki