Aktualności

Marker do opon - jak wykonać napisy na oponie?

Marker do opon - jak wykonać napisy na oponie?

Marker do opon - jak wykonać napisy na oponie? 

Jak wykonać napisy na oponach? Odpowiedź na to pytanie z całą pewnością jest poszukiwana przez wielu pasjonatów motoryzacji. W tym krótkim artykule udzielimy instrukcji skutecznego malowania napisów na oponach oraz podpowiemy, na które marki markerów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby wykonany przez nas napis był trwały i odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

 

Jakiej marki marker do opon wybrać? 

Oferta producentów markerów biurowych jest wysoce zróżnicowana. Dla osoby, która stoi przed wyborem swojego pierwszego markera do opon, satysfakcjonujący zakup może okazać się nie lada problemem. Dobry marker do opon powinien być przede wszystkim trwały i charakteryzować się właściwościami wodoodpornymi. W związku z tym, trafnym wyborem okażą się markery olejowe, które zostały wypełnione niczym innym jak farbą olejną. Wykonanie napisów za pomocą markera, z całą pewnością będzie wygodniejsze, niż przy użyciu farby i pędzelka. Między innymi właśnie dlatego markery do opon olejowe cieszą się tak dużą popularnością wśród fanów motoryzacji. 

 

Markery olejne, o których warto wiedzieć: 

  • Marker olejowy do opon TOMA TO-440 
  • Marker do opon biały EDDING 

 

Jak wykonać napis na oponie - instrukcja

Do wykonania napisów na oponach będziemy oczywiście potrzebować opon i markera olejowego. Oprócz tego warto, abyśmy dodatkowo zaopatrzyli się w miskę z wodą oraz szczoteczkę, która umożliwi nam wyczyszczenie napisów. Na początek musimy dokładnie odtłuścić miejsce, które będzie malowanie. Za pomocą szczoteczki i płynu do mycia naczyń szorujemy miejsce, w którym będziemy wykonywać napisy. Po około 1-2 minutach spłukujemy pianę i zaczynamy czyszczenie drugiej opony, aby pierwsza mogła w tym czasie wyschnąć. Zwróćmy uwagę, czy opona została dobrze wysuszona oraz, czy w literach nie zatrzymała się woda. Jeśli będziemy mieli pewność, że opony są suche, możemy rozpocząć malowanie. W zależności od indywidualnych upodobań możemy malować całe litery lub jedynie kontury. Pamiętajmy, aby napisy wykonywać ostrożnie, ponieważ ich zmycie jest praktycznie nie do wykonania. Czas schnięcia markera do opon wynosi około 5 minut. Po tym czasie pewnie możemy przemyć całą oponę wodą i cieszyć się naszymi świeżymi napisami. 

  • Krzysiek 09.08.2021

    Marker do opon TOMA to mój faworyt, precyzyjny i dokładny!

  • Piotr 09.08.2021

    Teraz już wiem jak używać markera do opon dzięki

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki