Aktualności

Marker kredowy czy kreda do tablicy - co wybrać?

Marker kredowy czy kreda do tablicy - co wybrać?

Marker kredowy czy kreda do tablicy - co wybrać? 

Mimo że branża piśmienniczo-biurowa stale się rozwija, to w dalszym ciągu w wielu szkołach, uczelniach czy miejscach pracy, możemy spotkać się z rozwiązaniami, które funkcjonują od bardzo wielu lat i w stosunku do nowszych odpowiedników, nie zawsze są tak wygodne i praktyczne. Jednym z takich produktów, jest biała kreda i zielona tablica - rozwiązanie stosowane niemalże w każdej szkole. Coraz częściej tablice zastępowane są tablicami interaktywnymi, które dają więcej możliwości zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Jednak czy kiedykolwiek słyszeliście o markerach kredowych i specjalnie stosowanych do nich tablicach? Jeśli nie, to gwarantujemy Wam, że poznanie różnic pomiędzy tradycyjną kredą i markerem kredowym, umożliwi każdemu z Was podjęcie decyzji, które rozwiązanie będzie dla Was korzystniejsze. 

 

Marker kredowy a kreda - podstawowe różnice

Aby być w stanie zadecydować, który wybór okaże się dla nas trafny, koniecznie powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami obydwu produktów. 

  1. Marker kredowy - zastosowanie: w odróżnieniu od białej kredy, która najczęściej jest stosowana na zielonych lub czarnych tablicach, markera kredowego możemy używać zarówno do tablic czarnych, białych, jak i przeźroczystych. Producenci tego typu artykułów piśmienniczych najczęściej oferują je w wielu wariantach, dlatego istnieje duża dowolność w kwestii dobierania koloru. Takie flamastry do tablic to doskonały wybór, jeśli chodzi o klasy szkolne oraz sale wykładowe, ale sprawdzą się także poza sferą dydaktyczną. Marker kredowy to również doskonały wybór do sali konferencyjnej, biura czy laboratoriów. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się tablice różnego typu w celu zapisywania rzeczy widocznych dla audytorium lub osób zebranych w pomieszczeniu. W porównaniu do białej kredy, markery kredowe nie brudzą i nie kruszą się, dzięki czemu są łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu.

UWAGA - markery kredowe nie mogą być stosowane na zielonych tablicach.
 

  1. Biała kreda - zastosowanie: biała kreda automatycznie kojarzy nam się z jednym zastosowaniem - zapisywaniem informacji przez nauczyciela na zielonej tablicy. Nie możemy jednak zapominać, że kreda została stworzona głównie z myślą o kreatywnym rysowaniu i zabawie. To właśnie przy użyciu kredy na chodnikach powstają kolorowe rysunki, które od zawsze były w centrum zainteresowania mieszkańców każdego osiedla.


Markery kredowe - popularni producenci

Na rynku jesteśmy w stanie wyróżnić wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają nam do zaproponowania szeroki wybór markerów kredowych. Różnorodna oferta to przede wszystkim szeroki wachlarz kolorystyczny oraz duży wybór grubości końcówek piszących. Jeśli zależy nam na zakupie markerów kredowych, charakteryzujących się wysoką jakością to z całą pewnością powinniśmy przyjrzeć się bliżej markerom takich marek jak: Pentel, UNI, Rystor, TOMA i Edding.
 

Podsumowanie

Zarówno markery kredowe, jak i kreda znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach. Jednak to właśnie my, jako przyszli użytkownicy powinniśmy szczerze odpowiedzieć na pytanie - „Które rozwiązanie będzie dla nas wygodniejsze?”. 

  • Kaja 21.08.2021

    Markery kredowe to naprawdę świetne rozwiązanie

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki