Aktualności

Marker olejowy - jeden produkt o wielu zastosowaniach!

Marker olejowy - jeden produkt o wielu zastosowaniach!

Marker olejowy - jeden produkt o wielu zastosowaniach!

Jeśli kiedykolwiek przeszła Wam przez głowę myśl - marker olejowy co to? To ten artykuł został stworzony właśnie dla Was! Marker olejowy to artykuł piśmienniczy, który nie tylko ma wiele zastosowań, ale również funkcjonuje pod wieloma nazwami takimi, jak markery olejne, markery lakierowe, pisaki olejowe, pisaki olejne, flamastry olejowe i wiele więcej!

Marker olejowy jak używać - co wyróżnia go na tle innych markerów?

Głównym wyróżnikiem poszczególnych markerów jest ich zastosowanie. Jednak warto wiedzieć, że do każdego zastosowania markera, przypisana jest zupełnie inna budowa. Szczególną różnicą w budowie pomiędzy markerem olejowym a klasycznym jest rodzaj końcówki piszącej. Marker tradycyjny został wyposażony w nieruchomą końcówkę, z kolei marker olejowy w ruchomą, gdzie lekki nacisk końcówki powoduje ruch tłoczka wewnątrz markera i zassanie nowej porcji farby. Inną zasadniczą różnicą pomiędzy markerami, jest rodzaj wypełnienia. Klasyczne markery zostały wyposażone w atrament na bazie wody lub alkoholu, z kolei markery olejowe do pisania wykorzystują farby olejowe. Farba jest znacznie gęstsza niż atrament, dlatego też koniecznością stało się opracowanie nowej budowy produktu. 
 

Marker olejowy do czego - zastosowanie 

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, markery olejowe mają prawie tyle samo zastosowań, co nazw pochodnych. Ten niewielki artykuł piśmienniczy, z całą pewnością powinien znaleźć się zarówno w każdym domu, jak i biurze. Dlaczego? - przekonajcie się sami! 

Marker olejowy zastosowanie: 

 • Renowacja nagrobków: niezwykle popularnym zastosowaniem markerów olejowych jest renowacja nagrobków. Napisy na nagrobkach po pewnym czasie blakną i ulegają wytarciu. Własnoręczna renowacja napisów na nagrobku z całą pewnością jest bardziej ekonomiczna niż zakup całkowicie nowej płyty.
   
 • Zdobienie szkła i ceramiki: z uwagi na to, że markery olejowe doskonale sprawdzają się w pisaniu po powierzchniach gładkich, to stały się one produktem wyjątkowo często wybieranym do prac artystycznych. Zdobienie przy użyciu markera olejowego jest wyjątkowo wygodne, dlatego często wykorzystuje się go w pracowniach ceramicznych.
   
 • Oznaczanie materiałów i części: bez względu na to, z jakim rodzajem tworzywa macie do czynienia, markery olejowe bez problemu z nią sobie poradzą. Oznaczanie takich tworzyw, jak metal, drewno, czy plastik nie stanowi dla markerów olejnych żadnego wyzwania! 
   
 • Malarstwo: dzięki temu, że marker olejowy został wypełniony farbą, to sprawdzi się on doskonale w pracowniach artystycznych. Artykuł piśmienniczy tego typu jest chętnie wykorzystywany przez ilustratorów i plastyków.
   
 • Dekorowanie: tworzenie różnego rodzaju dekoracji przy użyciu markerów olejowych, to z całą pewnością specjalność produktów o tej specyfikacji. Wasze stare i zużyte przedmioty nabiorą zupełnie nowego życia - przekonajcie się sami!

Czy marker olejowy jest zmywalny?

Kolejnymi często zadawanymi pytaniami wśród naszych klientów, są te dotyczące trwałości markerów olejowych. Czy marker olejowy jest trwały? Z całą pewnością produkt ten charakteryzuje się dużą trwałością, jednak nie jest on zupełnie niezmywalny. 
 

 • Marker olejowy czym zmyć? 

Ślad po markerze olejowym z łatwością usuniemy przy pomocy benzyny lub dowolnego rozpuszczalnika. Możemy wykorzystać do tego celu, chociażby aceton. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne zmywacze w formie mazaka, które zostały przeznaczone do zmywania farby z markera olejowego.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki