Aktualności

Markery do tablicy – jakie wybrać?

Markery do tablicy – jakie wybrać?

Markery do tablicy – jakie wybrać?  

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i dyrektorzy szkół już przygotowują się kolejny nadchodzący okres nauki i pracy. Jedną z kwestii, o którą szkoły powinny zadbać przed rozbrzmieniem pierwszego dzwonka, jest odpowiednie wyposażenie klas, w tym również zakup narzędzi potrzebnych do efektywnego przekazywania wiedzy i artykułów piszących. Ważne jest bowiem dobranie takich akcesoriów, które pozwolą na szybkie, wygodne działanie i wydajne użytkowanie. Dotyczy to również produktów przeznaczonych do pisania po tablicach. Kreda szkolna to rozwiązanie, które z roku na rok traci popularność ze względu na ilość wad, które wiążą się z jej wykorzystaniem. Nowoczesne placówki idące z duchem czasu coraz częściej sięgają po markery do tablicy, które są gwarancją zdecydowanie większej czystości i komfortu. Należy jednak wspomnieć, że pisaki do tablicy to duża grupa produktów, która składa się z kilku rodzajów markerów. Na jakie flamastry do tablicy warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

 

1. Markery suchościeralne – flamastry, które doskonale sprawdzą się jako markery do tablicy magnetycznej. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zapisane na tablicy notatki w łatwy sposób możemy usunąć za pomocą suchej ściereczki lub gąbki. Mazaki suchościeralne występują w kilku kolorach, dlatego wyróżnienie najważniejszych kwestii na białej tablicy nie stanowi najmniejszego problemu. Korzystanie z suchościeralnych flamastrów do tablicy magnetycznej to przede wszystkim gwarancja wygody oraz czystych rąk, dlatego z pewnością warto zastanowić się nad taką inwestycją.

2. Markery do szklanych tablic – pisaki do tablicy wyprodukowanej ze szkła to produkt bardzo podobny do markerów suchościeralnych. Bez problemu możemy pisać nimi po gładkich powierzchniach, a następnie w łatwy sposób wycierać zapiski. Podobnie jak pisaki suchościeralne występują w kilku kolorach zapewniających wiele możliwości w zakresie przekazywania wiedzy w sposób ciekawszy i bardziej efektywny. Umożliwiają nie tylko pisanie w celach edukacyjnych, ale pozwalają także na stworzenie dekoracyjnych zdobień na oknach bez obawy, że wykonane wzory nie zmyją się z szyby.

3. Markery kredowe – pisaki do tablicy kredowej zostały stworzone przede wszystkim jako alternatywa dla kredy, która łatwo się łamie, brudzi ręce, a podczas pisania tworzy unoszący się pył osadzający się na wszelkich przedmiotach znajdujących się w pobliżu. Markery kredowe eliminują każdy z tych problemów, ponieważ tusz kredowy zamknięty jest tutaj w wygodnej formie wytrzymałego pisaka. Z tablicy wyciera się go za pomocą mokrej gąbki, jednak warto pamiętać, że w zależności od wybranego modelu pisaka niektóre z nich dostosowane są do pisania wyłącznie po gładkich tablicach. Przed zakupem warto zatem sprawdzić, czy dany mazak kredowy będzie odpowiedni do posiadanej przez nas tablicy.

4. Markery do flipchartów – mazaki do flipcharta to kolejne wygodne rozwiązanie, którego używa się jednak w nieco innym przypadku niż resztę omawianych markerów. Jak sama nazwa wskazuje, pisaki do flipcharta to takie artykuły piśmiennicze, które dostosowane są do użytkowania na papierowych arkuszach umieszczonych na flipcharcie, czyli lekkiej i łatwej do przenoszenia tablicy. Najważniejszą cechą, którą powinny charakteryzować się dobre markery do flipchartów, jest nieprzebijanie przez papier. Dzięki temu mamy pewność, że arkusze znajdujące się pod spodem nie zostaną pobrudzone tuszem. Co ciekawe, bardzo często markery suchościeralne są wyprodukowane w taki sposób, że mogą być również użytkowane jako mazaki do flipcharta, ponieważ gwarantują, że pomimo dużej intensywności tusz nie będzie przesiąkał przez papier.  

  • Klaudia 31.08.2021

    Markery kredowe Pentel zdecydowany faworyt tej listy

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki