Aktualności

Markery specjalistyczne, których nie znaliście do tej pory

Markery specjalistyczne, których nie znaliście do tej pory

Markery specjalistyczne, których nie znaliście do tej pory

Każdy z nas doskonale zna podstawowe markery i ich zastosowanie. Wśród najpopularniejszych markerów wyróżniamy pisaki permanentne, za pomocą których możemy trwale oznaczać i podpisywać różnego rodzaju przedmioty. W grupie markerów podstawowych koniecznie powinniśmy wyselekcjonować również pisaki suchościeralne, które są przeznaczone do pisania po białych tablicach. Większość osób doskonale zna każdy z wyżej wymienionych modelów markerów, jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jakie rodzaje markerów wyróżniamy poza podstawowymi? Oprócz markerów do oznaczania i podpisywania jesteśmy w stanie wyróżnić inne pisaki, których zastosowanie jest niestandardowe, a same pisaki określane są specjalistycznymi.
 

Markery do zadań specjalnych - pisaki specjalistyczne

Markery specjalistyczne znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Bardzo często wykonywanie prostych i podstawowych czynności bez ich użycia byłoby wręcz niemożliwe. Jakie pisaki znajdą się w tej grupie? 

Markery specjalistyczne, których nie znaliście do tej pory

Marker UNI Posca PC-5M: 

 • Marker w paście Edding: marker w paście Edding to skuteczny sposób na oznaczanie powierzchni wymagających i niestandardowych. Pisak tego typu jest często wykorzystywanych na budowach, ponieważ oznaczenia wykonane przy jego pomocy utrzymują się nawet w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Co ciekawe, markery w paście są wykorzystywane również przez nurków, jest to jedyny model pisaka, który może być stosowany pod wodą. 
   
 • Markery do tkanin Faber-Castell i Carioca: markery do tkanin są produktem kreatywnym, który jest wykorzystywany zarówno w renowacji znoszonych ubrań, jak i do nadawania oryginalnego wyglądu zupełnie nowym rzeczom. Ubrania ozdobione przy pomocy markerów do tkanin wyglądają świeżo, a uzyskany efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas.
   
 • Marker Edding do skóry: markery do skóry stosowane są przez medyków. Bardzo często możemy spotkać się z oznaczaniem skóry przed operacjami, istotne jest, aby powstałe napisy były trwałe oraz nie uczulały skóry pacjenta. 
   
 • Marker laboratoryjny Edding: markery laboratoryjne, jak sugeruje nam nazwa, wykorzystywane są w pracowaniach laboratoryjnych do oznaczenia próbówek. Pisaki tego typu, charakteryzują się dużą odpornością na skrajne różnice temperatur, dzięki czemu napisy wykonane przy ich pomocy, bez problemu  utrzymują się na powierzchniach próbówek. 
   
 • Marker TOMA do opon biały: pisaki do fug, to z całą pewnością ciekawa propozycja dla fanów motoryzacji. Przy jego pomocy mamy możliwość wykonania trwałych i estetycznych napisów na oponach samochodów, dzięki czemu możemy obyć się bez wizyty w warsztacie samochodowym i samodzielnie odświeżyć fugi. 
   
 • Marker TOMA do nagrobków: wygrawerowane napisy na nagrobkach bardzo często ulegają wytarciu i zniszczeniu. Wtedy z pomocą nadchodzą markery do renowacji napisów na nagrobkach. Czy wiedzieliście, że pisaki do nagrobków zostały wypełnione farbą olejową, która nie tylko doskonale sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych, ale również nadaje napisom świeżego wyglądu poprzez wytworzenie błyszczącej powłoki.
   
 • Markery do fug: pisak do fug to produkt, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Doczyszczenie brudnych fug jest często zadaniem nie do wykonania, dlatego też odświeżanie fug przy pomocy pisaka jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo skuteczne.
 • Krystian 28.08.2021

  Marker do opon to jest to czego szukałem!

 • Paulina 23.08.2021

  Markery do tkanin Faber-Castell są świetne, odnowiłam już kilka bluzek i wcale się nie spierają

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki