Aktualności

Mazaki dla dzieci - jakie flamastry dla dzieci wybrać?

Mazaki dla dzieci - jakie flamastry dla dzieci wybrać?

Mazaki dla dzieci - jakie flamastry dla dzieci wybrać?

Powrót do szkoły po wakacjach to ważny moment w życiu dziecka i kolejny etap jego nauki. To także czas, w którym rodzice powinni odpowiednio skompletować i przygotować wszelkie materiały edukacyjne oraz narzędzia potrzebne dziecku do nauki. Na wyprawkę szkolną dla dziecka składa się wiele różnych elementów. Wśród nich istotną rolę pełnią wszelkie akcesoria plastyczne, które w znaczny sposób przyczyniają się do rozwoju dziecka w wieku szkolnym. Wybór odpowiednich flamastrów może stanowić wyzwanie, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nie są dostosowane do użytkowania przez najmłodszych. Jak wybrać dobre flamastry dla dzieci i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Odpowiadamy! 

Mazaki dla dzieci – dlaczego są niezbędne?

Flamastry dla dzieci posiadają wiele rozmaitych zalet, które sprawiają, że są to narzędzia idealnie dopasowane do użytkowania przez najmłodszych. Przede wszystkim zapewniają wygodę – do ich użytkowania potrzebna jest wyłącznie kartka. Nie musimy przygotowywać pędzli oraz pojemnika na wodę. Wystarczy zdjąć ochronną zatyczkę i przystąpić do rysowania wybranym kolorem. A tych jest wyjątkowo dużo, co stanowi kolejną zaletę flamastrów dla dzieci. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że dziecko dużo chętniej wykonuje barwne rysunki, ćwicząc tym samym swoje zdolności manualne. Tworzenie prac plastycznych za pomocą flamastrów to także świetny sposób na rozwijanie u najmłodszych wyobraźni oraz kreatywności. 

Flamastry bezpieczne dla dzieci

Kwestia bezpieczeństwa jest zawsze najistotniejszym aspektem, o którym należy pamiętać podczas zakupu jakichkolwiek akcesoriów dla dzieci. Bezpieczne flamastry dla dzieci to takie artykuły piśmiennicze, których budowa oraz kolorowy tusz zamknięty we wnętrzu pisaka nie stanowią żadnego zagrożenia dla kilkulatka. Warto zatem sprawdzić, czy dane mazaki dla dzieci posiadają wentylowaną skuwkę. Dzięki niej możliwe będzie oddychanie w razie połknięcia przez dziecko tego niewielkiego elementu. Kolejną ważną kwestią jest tusz, który nie powinien zawierać szkodliwych substancji czy alkoholu. Najlepiej jeśli będzie również bezwonny, jednak wyjątkiem są tutaj mazaki zapachowe, które wyróżniają się właśnie tym, że podczas użytkowania wydzielają przyjemny zapach. 

Flamastry dla dzieci zmywalne

Każdy rodzic zmierzył się kiedyś z uporczywymi plamami na ubraniach dziecka spowodowanymi zabawą podczas rysowania czy malowania. Długopisy, farby oraz różnorodne mazaki to akcesoria, w przypadku których nietrudno jest o różnorodne zabrudzenia nie tylko na odzieży, ale również na skórze. Wybierając dobre mazaki dla dzieci warto więc zwrócić uwagę, czy zawarty w nich tusz jest zmywalny. Dzięki temu unikniemy wszelkich problemów związanych z nieskutecznym usuwaniem niektórych plam. A dziecko będzie mogło swobodnie korzystać z ulubionych kolorowych pisaków.

Flamastry dla dzieci – rekomendowane marki 

Istnieje kilku producentów artykułów piśmienniczych, którzy zajmują się wytwarzaniem odpowiednich dla dzieci akcesoriów. Tworzą oni produkty w pełni dostosowane do użytkowania przez dzieci, dlatego są to marki, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Wśród nich wymienić można takie firmy, jak Fiorello, Carioca czy marka BIC, która tworzy serię produktów Kids zaprojektowanych specjalnie z myślą o dzieciach. 

  • Iwona 30.08.2021

    Kupiłam dla dzieciaków flamastry zmywalne i już nie martwię się o to, czy kanapa będzie cała haha polecam!

  • Kamila 22.08.2021

    Moje dzieci też są zachwycone tymi markerami

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki