Aktualności

Metal - do jakiego kosza na śmieci?

Metal - do jakiego kosza na śmieci?

Jaki kolor ma kosz na metal? 

Segregacja jest bardzo aktualnym tematem. Coraz więcej osób decyduje się na ten ekologiczny krok, jednak nie każdy wie, od czego zacząć. Głównym problemem jest wyrzucanie śmieci do złego koloru kontenera na odpady, wiec dziś zapoznamy Was z podstawowymi kolorami pojemników do segregacji i co należy wrzucać do poszczególnych koszy. 

 

Do czego jest czerwony kosz na śmieci, a metal do jakiego kosza?

Codziennie pojawiają się tysiące internetowych haseł, które mają odpowiedzieć nam na pytanie, do jakiego pojemnika wywalić segregowane odpady. Oto podstawowe kolory kontenerów do segregacji:

  • Niebieski – papier
  • Zielony – szkło
  • Żółty – tworzywa sztuczne
  • Czerwony – metal
  • Brązowy – odpady BIO
  • Czarny – odpady zmieszane

 

Puszki do jakiego kosza?

Puszki są standardowo zrobione z metalu, jednak rzadko spotykany jest wyżej wymieniony czerwony kosz na śmieci. Głównie dlatego, że najczęściej metal zbierany jest razem z tworzywami sztucznymi – w żółtym pojemniku. Dzieje się tak, ponieważ wspólna segregacja pozwala zaoszczędzić częstotliwość i ilość przejazdów śmieciarki. Ze względów logistycznych jest to bardziej atrakcyjna opcja, a zbieranie wspólnie tych dwóch materiałów jest ułatwieniem dla ludzi korzystających z usług śmieciarek – czyli dla nas wszystkich. Nie trzeba jednak się martwić o recykling tych dwóch rodzajów, ponieważ segregatornie odpadów świetnie radzą sobie z oddzieleniem plastiku od metalu, dzięki czemu utylizacja następuje dla tych dwóch rodzajów odpadów oddzielnie.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki