Aktualności

Notatnik Moleskine - jak robić dobre notatki?

Notatnik Moleskine - jak robić dobre notatki?

Notatnik Moleskine - jak robić dobre notatki?

Dobrze sporządzone notatki, są jak skarb na wagę złota. Czytelność jest podstawowym elementem, jeśli chodzi o płynność korzystania z notatek. W związku z tym, zanim zaczniemy tworzyć zapiski, koniecznie powinniśmy dokładnie wszystko rozplanować. Kompleksowe wyposażenie w artykuły biurowe, takie jak notatniki Moleskine, długopis, kolorowe zakreślacze, karteczki samoprzylepne - to niezbędne elementy, o których wyposażeniu nie powinniśmy zapomnieć! W tym krótkim artykule podpowiemy Wam, na co należy zwrócić uwagę, dzięki czemu Wasze notatki będą czytelne, a nauka z nich będzie samą przyjemnością! 
 

Notatnik Moleskine - zadbaj o odpowiednie artykuły biurowe

Jak już wspomnieliśmy na wstępie niezbędne w procesie tworzenia notatek, jest zakupienie  odpowiednich artykułów biurowych. W związku z tym, że oferta galanterii papierniczej i piśmienniczej, to szczególnie rozbudowana kategoria, postanowiliśmy wyselekcjonować produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. 

Skuteczne notatki - jakie artykuły biurowe wybrać?

  • Notatnik Moleskine: jednym z podstawowych artykułów biurowych, którego nie może zabraknąć podczas tworzenia notatek, jest notatnik lub zeszyt. Zdecydowanie lepszym wyborem, z całą pewnością będzie notes, ponieważ został on dodatkowo wzbogacony o marginesy, zakładki, czy kieszenie wewnętrzne do przechowywania wizytówek, co z całą pewnością ułatwi tematyczne zapisywanie notatek.
  • Długopis: piśmiennicze artykuły biurowe, są kolejnym elementem, który jest niezbędny w procesie tworzenia notatek. Ważne, aby wybrany przez nas długopis był ergonomiczny, dzięki czemu pisanie przy jego pomocy, będzie komfortowe i nie narazi naszych dłoni na obciążenie. 
  • Kolorowe karteczki: kolorowe karteczki mogą posłużyć nam jako zakładki, przy pomocy których skutecznie oddzielimy między sobą poszczególne tematy notatek. Innym pomysłem, w jaki możemy wykorzystać kolorowe karteczki, jest tworzenie różnego rodzaju mapy myśli, gdzie kolory i skróty myślowe, są podstawowym elementem skutecznego zapamiętywania. 
  • Zakreślacz: zakreślacze biurowe umożliwiają nam podkreślanie najważniejszych informacji, dzięki czemu wszystko to, co najważniejsze z całą pewnością nie umknie naszej uwadze. Wśród najpopularniejszych marek z zakreślaczami warto wyróżnić takich producentów jak Stabilo, Steadtler, Donu, Edding i inne! 

Porady, które pomogą Wam zadbać o estetykę notatek:

  • Staraj się numerować strony
  • Unikaj pisania w ścisku, najlepiej zachowaj odstęp kratki
  • Do podkreślania używaj jasnych kolorów, nie więcej niż 3 odcieni
  • Uatrakcyjnij swoje notatki przy pomocy diagramów, wykresów, wypunktowań, czy tabel
  • Staraj się zagospodarować całą przestrzeń strony
  • Staraj się stosować znaki specjalne, takie jak wykrzykniki, czy znaki zapytania

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki