Aktualności

Ołówek twardy - oznaczenie, zastosowanie, do czego służy

Ołówek twardy - oznaczenie, zastosowanie, do czego służy

Ołówek twardy - oznaczenie, zastosowanie, do czego służy?

Ołówek twardy określany poprzez literę „H” jest produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Wszystko to ze względu na wysoce rozbudowany katalog produktów ołówków twardych, który umożliwia nam zarówno pisanie, jak i precyzyjne szkicowanie, dzięki czemu każdy bez najmniejszego problemu będzie w stanie dobrać produkt idealnie dostosowany do własnych oczekiwań. Ołówek twardy - wszystko, co warto wiedzieć o produkcie, zanim zdecydujemy się na zakup, zapraszamy! 

 

Ołówek twardy oznaczenie - jaki wybrać? 

Ołówki twarde oznaczane są litera „H”. Należy jednak zaznaczyć, że do każdej litery H zostały przypisane cyfry, które mają na celu informowanie nas o poziomie twardości ołówków twardych. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo ołówek twardy H2 da nam dużo jaśniejszą kreskę niż ołówek twardy H9. Mimo wszystko, obie te kreski będą szare. Podział ołówków twardych ma ogromne znacznie dla użytkowników, którzy w swojej pracy wykorzystują pismo lub rysunek techniczny, ponieważ każda z tych obu czynności wymaga niezwykłej precyzji. 

Ołówek twardy rodzaje: 

Literą „H” oznacza się ołówki twarde, gdzie „H” jest skrótem od angielskiego słowa „hard”, czyli twardość.

  • Wyróżniamy 9 twardości ołówka H: H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H. Najtwardszy jest ołówek oznaczony symbolem 9H,  a najbardziej miękki H.
     

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki