Aktualności

Ostatni dzwonek do matury! - co zabrać na egzamin dojrzałości?

Ostatni dzwonek do matury! - co zabrać na egzamin dojrzałości?

Ostatni dzwonek do matury! - co zabrać na egzamin dojrzałości? 

Egzamin maturalny jest dla większości licealistów, pierwszym większym testem. Każdy uczeń zdaje sprawę z faktu, jak ważny wpływ na dalszą edukację będzie miało te kilka dni egzaminacyjnych. Wielu z Was przygotowywało się do tego testu od kilku lat, dlatego szczególnie warto, abyście na ostatniej prostej nie zapomnieli o obowiązkowych artykułach biurowych. Wymagania dotyczące tego, co możemy wnieść na egzamin maturalny, zmieniają się dynamicznie, dlatego pomożemy Wam uaktualnić listę rzeczy niezbędnych na egzaminie maturalnym! 
 

Co zabrać na egzamin maturalny? 

Pamiętajmy, że na egzamin nie możemy wnosić piórnika. Najlepiej, abyśmy wszystkie niezbędne artykuły biurowe umieścili w koszulce na dokumenty. Jeśli nie zdążymy z jej zakupem, podstawowe rzeczy na egzamin możemy zabrać w dłoni. Oprócz piórników zabrania się również wnoszenia, małych torebek i plecaków. 
 

Niezbędne wyposażenie maturzysty - podstawowe przedmioty:

  • Długopis z czarnym tuszem: najpotrzebniejszym artykułem na egzaminie maturalnym jest długopis z czarnym tuszem. Warto, abyśmy zainwestowali w kilka egzemplarzy tego drobnego artykułu biurowego, ponieważ długopisy często mają to do siebie, że przestają pisać w najmniej oczekiwanym momencie. Jaki czarny długopis wybrać? Istnieje wiele firm z artykułami biurowymi, które w swojej ofercie posiadają ogromny wybór długopisów z czarnym wkładem. Ze swojej strony, z czystym sumieniem możemy polecić takie firmy jak: Stabilo, Pentel, czy Schneider.

  • Linijka i cyrkiel: część ścisła egzaminu maturalnego dla wielu uczniów jest najbardziej stresująca. Obejmuje ona szeroki zakres wiedzy, toteż wymaga ona od nas lepszego przygotowania, niż spakowanie czarnego długopisu. Linijka prosta i cyrkiel pomogą nam zadbać o precyzję naszych rysunków, podczas zmagań z geometrią. Jeśli chodzi o popularne marki, które w swojej ofercie posiadają linijki, to nasza uwaga powinna zatrzymać się na dłużej przy jednym z liderów w branży biurowej, a mianowicie firmie Donau. Z kolei dystrybutorem najlepszych cyrkli, które nie zawiodą nas w żadnej sytuacji, jest firma Maped.

  • Kalkulator prosty: kolejnym obowiązkowym artykułem biurowym, którego nie może zabraknąć na egzaminie maturalnym, jest kalkulator prosty. Koniecznie pamiętajmy o spakowaniu kalkulatora, ponieważ posiadanie go podczas egzaminu, będzie ogromną oszczędnością czasu. Powinniśmy mieć również na uwadze fakt, że wybrany przez nas kalkulator musi wykonywać tylko i wyłącznie podstawowe obliczenia tzn. nie może obliczać ułamków, algorytmów, czy funkcji i innych.


Wierzymy, że solidne artykuły biurowe w dużym stopniu pomogą Wam przebrnąć przez trud i stres egzaminów maturalnych. Trzymamy za Was z całych sił kciuki! POWODZENIA! 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki