Aktualności

Papier do laminacji - co to jest, jak używać?

Papier do laminacji - co to jest, jak używać?

Papier do laminacji - co to jest, jak używać? 

Proces laminowania dokumentów jest niezwykle popularny w wielu miejscach pracy. Przy pomocy niewielkiego urządzenia, jakim jest laminator, możemy trwale zabezpieczać przed uszkodzeniem dokumenty czy innego rodzaju materiały reklamowe. Aby laminowanie przebiegło pomyślnie, niezbędnym dodatkiem będzie folia do laminowania, która często błędnie określana jest, jako papier do laminowania. Określenie papier do laminacji nie należy do właściwych, a jedyne prawidłowe określenie to folia laminująca, ponieważ jak sugeruje nam nazwa, ten artykuł biurowy został wykonany z folii pp, a nie z papieru. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej folii do laminowania, to obowiązkowo powinniśmy wiedzieć jaką folię do laminacji wybrać, aby laminowanie papieru było skuteczne i przede wszystkim trwałe. 

 

Papier do laminarki, czyli folia laminująca - na co zwrócić uwagę? 

Już na wstępie należy zaznaczyć, że nie każda folia do laminowania jest dokładnie taka sama. Poszczególne rodzaje folii laminującej charakteryzują się innymi, jednak bardzo zbliżonymi parametrami. Jedną z podstawowych kwestii, dzięki której możemy odróżnić między sobą folie do laminowania, jest wymiar. Folie laminujące występują w trzech najpopularniejszych formatach, są to: A5, A4 i A3. Jednak wymiary folii to niejedyne różnice z jakimi możemy się spotkać.

 

Arkusze do laminowania - na co zwrócić uwagę? 

  • Rodzaj powłoki: w podstawowym podziale folia do laminowania dzieli się na matową oraz błyszczącą. Folia do laminowania matowa nie odbija światła, dzięki czemu tekst na oprawionych folią dokumentach jest wyraźny, a co za tym idzie czytelny. Z kolei folia do laminowania błyszcząca sprawia, że dokumenty zawsze prezentują się elegancko. Wybór folii do laminacji powinniśmy dostosować do zastosowania laminowanych dokumentów. Jeśli oprawiamy w folię dokumenty reklamowe, najlepszym wyborem będzie folia do laminacji błyszcząca. Jeśli jednak nasze dokumenty mają być notatką informacyjną, powinniśmy zdecydować się na folię do laminowania matową.

 

  • Grubość: folia do laminowania gruba czy cienka? Przed tym wyzwaniem staje wiele osób planujących zakup foli do laminowania. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że grubość folii wyrażana jest w mikronach. Im więcej mikronów, tym większa sztywność, a co za tym idzie również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do najczęściej wybieranych produktów należą folia do laminowania 80 mic oraz folia do laminowania 125 mic.

 

  • Typ: folia do laminowania samoprzylepna a może uniwersalna? Od czego powinien zależeć nasz wybór? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć na pytanie, jakie będzie główne zastosowanie produktu. Folia do laminacji samoprzylepna to doskonały wybór, jeśli planujemy przyklejenie informacji w widocznym miejscu. Z kolei folia uniwersalna jest doskonałym rozwiązaniem, gdy chodzi o laminowanie bieżących dokumentów biurowych.

 

Jak możemy zauważyć, różnic pomiędzy poszczególnymi foliami do laminowania jest naprawdę dużo. Dlatego szczególnie warto zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi parametrami produktu i sprawdzić, czy laminator, który mamy jest w stanie współpracować z wybraną przez nas folią laminującą. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki