Aktualności

Papiery do drukarek, które zadbają o wizerunek firmy - poznaj je wszystkie

Papier biurowy do drukarek

Papiery do drukarek, które zadbają o wizerunek firmy - poznaj je wszystkie 

Dobry wizerunek marki jest jednym z najważniejszych elementów w każdej sprawnie funkcjonującej firmie. Nie bez powodu przyjęło się mawiać, jak nas widzą tak nas piszą. Odpowiednie wyposażenie biura, będzie więc miało ogromny wpływ na odbiór firmy wśród klientów i marek konkurujących. Jednym z takich elementów z całą pewnością jest prawidłowo dobrany papier ksero, na którym to przygotowywane są wszystkie najważniejsze wydruki firmowe, takie jak ulotki, materiały reklamowe, umowy firmowe, czy inne ważne dokumenty. W tym krótkim artykule podpowiemy Wam, na które parametry papieru biurowego należy zwrócić szczególną uwagę oraz którzy producenci papierów ksero zasługują na szczególne wyróżnienie - zapraszamy! 

 

Papiery biurowe klasy premium - na co zwrócić uwagę? 

Jak wiemy, nie każdy papier biurowy jest dokładnie taki sam. Jesteśmy w stanie wyróżnić wiele kluczowych parametrów, które wpływają na ostateczną jakość wydruku. Co ciekawe, wiele osób jest w ogromnym błędzie, myśląc, że to dobry toner jest głównie odpowiedzialny za wygląd wydruków. Z całą pewnością stwierdzamy, że to właśnie papier biurowy ma największe znaczenie w tym procesie. 

 

Papier ksero premium - najważniejsze parametry:

 • Gramatura papieru biurowego: najpopularniejszą gramaturą papieru biurowego jest 80g/m2. Z tym rodzajem spotkamy się niemalże w każdym biurze. Tego typu papier najczęściej stosowany jest do wydruków korespondencji wewnętrznej oraz innych bieżących dokumentów. Z kolei, jeśli chodzi o wizytówki firmowe i materiały reklamowe warto, abyśmy rozważyli zakup papieru o wyższej gramaturze takiej, jak 90g/m2 lub 100g/m2. 

   
 • Białość CIE: kolejnym ważnym elementem, jeśli chodzi o papier biurowy, jest współczynnik białości określany skrótem CIE. Informuje nas on o tym, jak bardzo biały jest papier. Przykładowo szare papiery charakteryzują się CIE o wysokości 55, z kolei papiery jakości premium o wysokim współczynniku bieli, mają CIE w przedziale od 160 do 170. 

   
 • Powierzchnia papieru: powierzchnia papieru ma ogromny wpływ na jakość wydruków. Wśród najpopularniejszych z nich, śmiało możemy wyróżnić papier gładzony, o powierzchni satynowej. Tego typu papier biurowy, jest chętnie wybierany, jeśli chodzi o wydruki firmowe, reklamowe, czy wizytówki firmowe.

 

 • Format: format papieru jest kwestią indywidualną, jednak nie podlega wątpliwościom, że to właśnie papier ksero o formacie A4 jest najchętniej wybieranym wariantem. Z kolei, jeśli chodzi o materiały reklamowe, czy wydruki większego formatu, doskonałym wyborem okaże się papier o formacie A3.
Papiery do drukarek, które zadbają o wizerunek firmy - poznaj je wszystkie

Papier do ksero Premium - chętnie wybierane modele

W branży papierniczo-biurowej jesteśmy w stanie wyróżnić wielu producentów, którzy oferują nam różnego rodzaju papiery ksero. Jak w tak rozbudowanej ofercie znaleźć papier spełniający wszystkie nasze oczekiwania? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najchętniej wybieranych papierów biurowych klasy premium. 

 

Papiery do drukarek premium - modele:

 • Dariusz 31.08.2021

  Papier Color Copy też daje radę

 • Natalia 25.08.2021

  Regularnie wybieramy do naszej firmy papier Navigator jestem zachwycona jakością wydruków

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki