Aktualności

Pojemności koszy na śmieci

Pojemności koszy na śmieci

Kosz na śmieci, ile ma litrów?

Kosze na śmieci są niezwykle ważną częścią wyposażenia każdego pomieszczenia użytkowego. Bez pojemników na odpady ciężko byłoby utrzymać porządek. Wybór dobrego kosza na śmieci jest ciężki, ponieważ rynek ma nam do zaoferowania wiele różnych modeli i rodzajów koszy. Wiele z śmietników ma różnego rodzaju ułatwienia np. kółka, rączkę, automatyczną klapę lub klapę otwieraną pedałem. Najważniejszym aspektem jednak pozostaje dobór odpowiedniej pojemności kosza na śmieci.

Pojemność pojemnika należy dobrać do pomieszczenia, w jakim kosz będzie się znajdował. Rozmiar będzie się różnić zależnie od wielkości pomieszczenia oraz ilości osób, która będzie z niego korzystać. Aby dokonać dobrego wyboru, należy zapoznać się z różnymi pojemnościami dostępnymi na rynku oraz ich przeznaczeniem.

 

Kosze małe:

Kosze małe to pojemniki do 60l. Używamy ich najczęściej pod biurkami w domu lub pracy. Są to kosze biurowe, ale również często stosuje się je, jako kosze na śmieci zmieszane do kuchni lub łazienki ze względu na ich niewielkie wymiary, które pasują do wielu przestrzeni dużych, jak i tych mniejszych. Oto kilka wielkości koszy małych oraz ich zastosowanie:

  • Kosz na śmieci 10l – są to małe kosze często wykorzystywane w niewielkich łazienkach oraz małych gabinetach domowych. Takie kosze zazwyczaj mają do 30 cm wysokości i 25 cm szerokości,
  • Kosz na śmieci 35l – te kosze na śmieci są często używane, jako standardowe kosze na śmieci pod biurko. Równie często wykorzystuje się je, jako kosze na śmieci kuchenne pod zlew w małych przestrzeniach. Mają zazwyczaj do 70 cm wysokości i 30 cm szerokości,
  • Kosz na śmieci 60l – taki kosz jest większym modelem, jednak jego zastosowanie może być wszechstronne. Jako biurowy kosz na śmieci, kuchenny lub pod biurko.

 

Kosze średnie:

Kosze na śmieci średnie to zazwyczaj pojemniki ogólnodostępne w biurach i firmach oraz są często spotykane w domach, jako pojemniki na odpady zmieszane. Takie pojemniki na śmieci mają pojemność do 120l. Te kosze na śmieci mogą być używane w sposób wszechstronny. Wiele modeli takich pojemników jest przystosowanych do segregacji odpadów. Oto kilka popularnych wielkościach śmietników:

  • Kosz na śmieci 90l – takie kosze na śmieci to duże kosze biurowe wykorzystywane często do segregacji odpadów. Takie śmietniki w większości są stworzone z tworzywa sztucznego, dlatego mają wszystkie cechy charakteryzujące te materiały,
  • Kosz na śmieci 120l – kosze na śmieci ogólnodostępne najczęściej spotykane jako kosze zbiorowe domowe lub biurowe. Takie kosze na śmieci stoją w specjalnym miejscu lub służą, jako duże kosze zewnętrzne.

 

Kosze duże:

Są to kosze przekraczające pojemność 120l. Są to już w głównej mierze kosze ogólnodostępne pojemniki, które możemy zobaczyć w koszach osiedlowych lub pojemniki firmowe gromadzące odpady z danego miejsca. Są to duże i bardzo duże pojemności, rzadko wykorzystywane w celach prywatnych.

  • Kosz na śmieci 240l – kosze na śmieci przydomowe do gromadzenia większej ilości odpadów,
  • Kosze 770l i 1100l – kosze ogólne, magazynowe, firmowe oraz osiedlowe.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki