Aktualności

Przekładki - zrób to sam!

akcesoria potrzebne do zrobienia przekładek

Zastanawialiście się kiedyś jak zrobić przekładki do segregatora na własną rękę? Tego rodzaju rozwiązanie jest idealną alternatywą dla wszystkich osób, które dysponują kilkoma minutami i chciałyby w sposób ciekawy opisać swoją dokumentację. Opcji jest naprawdę wiele i jedynie od nas zależy, jak będą wyglądały nasze własne przekładki do segregatora diy.
 

Przekładki do segregatora jak zrobić? 

Pierwszą, najważniejszą rzeczą jest zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne artykuły biurowe do stworzenia naszej przekładki do segregatora diy.
 

Zakładka do segregatora - przygotuj: 

 • blok techniczny kolorowy
 • dziurkacz 
 • klej 
 • taśma kolorowa 
 • bloczki samoprzylepne kolorowe 
 • linijka 
 • nożyczki 
 • ołówek lub długopis 

przekładki

 

Zakładki do segregatora jak zrobić? Od czego tak właściwie zacząć? W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się na nasze trzy ulubione kolory, z których chcielibyśmy stworzyć przekładki do segregatora diy. Po podjęciu decyzji, dotyczącej kolorów należy stworzyć z kartek trzy prostokąty: największy i mniejsze takiej samej wielkości lub bardzo zbliżonej. Największy prostokąt będzie naszą podstawą do stworzenia zakładki. 

Wymiary prostokątów: 

 • duży: 24cm. x 11cm.
 • mały: 18cm. x 7 cm. 
   
jak zrobić przekładki

Krok po kroku - zrób to sam!
 

 1. Do pierwszego małego prostokąta przyklejamy karteczki samoprzylepne. Ta część zakładki posłuży nam do stworzenia ozdobnego indeksu a b c d e.
   
 2. W dużym prostokącie oraz w drugim małym prostokącie wykonujemy w dowolnym miejscu otwory dziurkaczem. W ten sposób umożliwimy sobie łatwy i przejrzysty pogląd do dokumentacji zawartej w koszulce na dokumenty
   
 3. Po wykonaniu dziurek starannie przyklejamy jeden z naszych małych prostokątów na zewnętrzną część dużego prostokąta, a z kolei pozostały, w naszym przypadku pomarańczowy prostokąt, przyklejamy  od spodu dużego.
   
 4. Przy użyciu taśmy ozdobnej naklejamy pasek wzdłuż bocznej krawędzi szarego prostokąta. Etap ten możemy pominąć. Jak wcześniej wspomnieliśmy, bardzo wiele zależy od naszego indywidualnego poczucia stylu i estetyki.
   
 5. W tym etapie nożyczkami obcinamy odstające boki karteczek samoprzylepnych, tak aby znajdowały się w równej linii z krawędzią pomarańczowego prostokąta. Następnie indeksujemy poszczególne kwadraciki, według naszych preferencji
   
 6. W ostatnim etapie, od wewnętrznej strony przy górnej krawędzi przyklejamy karteczkę, która posłuży nam za opis przechowywanej kategorii. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki