Aktualności

Przeorganizuj swój pokój w miejsce pracy za pomocą ergonomicznych dodatków Fellowes

home office

Home office jest obecnie coraz częściej wybieranym stylem pracy ze względu na szereg zalet, m.in. większą wydajność pracownika oraz wygodę, jaką niesie za sobą praca w domowym zaciszu. Problemem, który może pojawić się po podjęciu decyzji o pracy zdalnej, jest właściwa organizacja miejsca pracy. Istotną kwestią jest bowiem to, aby nasze stanowisko było nie tylko wygodne, ale także nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Niefunkcjonalne ustawienie komputera, monitora oraz niewłaściwe, niedostosowane krzesło ma w szczególności niekorzystny wpływ na kręgosłup, szyję oraz wzrok. Z pomocą przychodzą tutaj artykuły ergonomiczne marki Fellowes.

Prosty sposób na odciążenie nóg, czyli podnóżek biurowy

Podnóżek biurowy to niedoceniany artykuł ergonomiczny, który ma zbawienny wpływ nie tylko na same nogi, ale również na kręgosłup. Zastosowanie podnóżka powoduje lepsze krążenie krwi, zapobiegając tym samym bólowi nóg oraz występowaniu żylaków. Właściwe ustawienie stóp na podnóżku przyczynia się ponadto do odciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jeśli nie jest to wystarczająca korzyść przekonująca do zainwestowania w ten gadżet, to warto w tym miejscu dodać, że istnieją podnóżki posiadające dodatkowe funkcje, takie jak grzanie oraz chłodzenie czy chociażby otwory wentylacyjne.

praca w trybie home office

Podpórka pod plecy – ratunek dla kręgosłupa

Spędzanie kilku czy nawet kilkunastu godzin dziennie w pozycji siedzącej jest szczególnie uciążliwe dla kręgosłupa. Odczuwanie bólu odcinka lędźwiowego podczas pracy znacznie utrudnia wykonywanie obowiązków w sposób właściwy i wydajny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamontowanie podpórki pod plecy, która wspiera odpowiednio kręgosłup - zmiana jest odczuwalna już po kilku godzinach. Zakup ten jest niezbędny, jeśli zależy nam na tym, by nie zniszczyć swojego zdrowia podczas pracy zdalnej. Działanie podnóżka biurowego oraz podpórki pod plecy zostało po krótce omówione w poniższym filmiku:

Jak zorganizować stanowisko w przypadku pracy z laptopem?

Odpowiednie ustawienie laptopa jest kluczową kwestią w przypadku odciążenia karku oraz szyi. Ekran powinien zostać ustawiony w taki sposób, aby nasz wzrok pozostawał w stosunku do niego w linii prostej. Przede wszystkim należy unikać pochylania się nad laptopem oraz garbienia się. Pomocna może być tutaj podstawka pod laptopa, którą wykorzystać można nie tylko podczas pracy przy biurku, ale również siedząc na kanapie czy łóżku i mając laptopa na kolanach. Co więcej, coraz częściej podstawki wyposażane są w dodatkowe funkcje, takie jak porty USB czy wentylatory, wpływające na poprawę jakości oraz wygodę pracy.

praca w trybie home-office

Odpowiednie ustawienie ekranu – ramiona pod monitor

Wygodne i funkcjonalne ustawienie ekranu wpływa na jakość oraz efektywność pracy. Zastosowanie uchwytów na monitor zdecydowanie ułatwia dostosowanie wysokości, na jakiej znajduje się ekran komputera. Właściwe umiejscowienie monitora przyczynia się do odciążenia szyi, karku oraz ramion, a także wpływa na zmniejszenie zmęczenia oczu. Wszystkie zalety użytkowania ramion pod monitor marki Fellowes przedstawione zostały w poniższym filmiku:

Podkładka pod mysz – mały wielki gadżet

Podkładka pod mysz jest artykułem niedocenianych, a zdecydowanie powinna być niezbędnym elementem podczas pracy biurowej. Długotrwałe używanie myszki może powodować ból nadgarstka, a podkładka wyposażona w podpórkę takie dolegliwości skutecznie eliminuje. Jej koszt jest niewielki, natomiast korzyści płynące z jej zastosowania - ogromne. Antypoślizgowa podkładka zapewnia przede wszystkim komfort i przyczynia się do poprawy warunków pracy w domu.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki