Aktualności

Ranking najlepszych cienkopisów kreślarskich

Ranking najlepszych cienkopisów kreślarskich

Ranking najlepszych cienkopisów kreślarskich

Cienkopisy kreślarskie są produktem wykorzystywanym przez wiele grup zawodowych. Produkt ten cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze względu na precyzję kreślenia, którą dają nam różnej grubości końcówki. Dlaczego cienkopisy do kreślenia są tak ważnym produktem w pracy grafików, projektantów, architektów, czy rysowników? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta - cienkopisy kreślarskie to precyzja w każdym detalu, której nie zagwarantuje nam żaden inny artykuł piśmienniczy. W związku z ogromnym zainteresowanie cienkopisami kreślarskimi postanowiliśmy przygotować ranking najpopularniejszych i najlepszych, produktów z tej kategorii. Zapraszamy na krótki przewodnik po świecie cienkopisów do kreślenia! 

 

Cienkopisy do kreślenia - ranking

5. Cienkopis Schneider Topliner
Wybór pięciu najlepszych cienkopisów kreślarskich nie należał do najłatwiejszych zadań. Tym razem z wielkim trudem usytuowaliśmy produkty marki Schneider na piątym miejscu. Głównym powodem tej decyzji był fakt, że cienkopisy Schneider Topliner występują tylko i wyłącznie w jednym wariancie, jeśli chodzi o grubość końcówki i linii pisania. W przypadku cienkopisów kreślarskich Schneider grubość linii jest równa 0,4 mm. Mimo wszystko nie możemy zapomnieć, że cienkopisy kreślarskie Schneider w odróżnieniu od produktów konkurencyjnych, nie zamykają się na jedną najpopularniejszą kolorystykę - czarną. Cienkopis Schneider Topliner, występują w takich kolorach jak: żółty, zielony, różowy, pomarańczowy, niebieski, czerwony, brązowy i wiele więcej. 

 

4. Cienkopis Pentel Pointliner

Naszą kolejną propozycją, którą usytuowaliśmy na miejscu czwartym, są cienkopisy kreślarskie Pointliner od marki Pentel. Produkt ten występuje aż w pięciu wariantach, jeśli chodzi o grubości końcówki: 0,05 ; 0,1 ; 0,3 ; 0,5 i 0,8 mm. Tak szeroki wybór daje nam duże możliwości, jeśli chodzi o pracę przy pomocy kreski. Warto również zauważyć, że cienkopisy kreślarskie Pentel Pointliner występują jedynie w kolorze czarnym. 

3. Cienkopis UNI PIN 200 

Pierwszym z produktów, który postanowiliśmy umieścić na podium, są cienkopisy kreślarskie, japońskiej marki UNI. Produkt ten został wyposażony w wyjątkowo twardą i wytrzymałą końcówkę fibrową, która podczas dużego nakładu pracy nie ulega rozwarstwieniu. Co więcej, cienkopis charakteryzuje się właściwościami wodoodpornymi, dzięki czemu z łatwością możemy go stosować z farbami akwarelowymi. Kolejną cechą, która wpływa na atrakcyjność produktu, jest fakt, że występuje on aż w 10 różnych wariantach, jeśli chodzi o grubość końcówki piszącej : 0,05 ; 0,03 ; 0,1 ; 0,2 ; 0,3 ; 0,4 ; 0,5 ; 0,6 ; 0,7 i 0,8. 

2. Cienkopis Faber-Castell Ecco Pigment

Kolejnym produktem, który naszym zdaniem zasługuje na ogromne wyróżnienie, są cienkopisy kreślarskie niemieckiego producenta Faber-Castell. Cienkopisy Faber-Castell Ecco Pigment to nie tylko estetyczny design, to przede wszystkim wysoka jakość z dbałością o najmniejszy detal. Każdy z cienkopisów Faber-Castell został wyposażony w ergonomiczny, ogumowany uchwyt, który ułatwia pracę i odciąża dłonie. Co więcejcienkopisy do kreślenia od Fabera są odporne na działanie wody, słońca, alkoholu, amoniaku i rozpuszczalników. Warto również wspomnieć, że produkt ten występuje w wielu wariantach, jeśli chodzi o grubość końcówki piszącej: 0,05 ; 0,1 ; 0,2 ; 0,3 ; 0,4 ; 0,5; 0,6; 0,7 i  0,8. 

1. Cienkopis Rystor Technic CK 

Wytypowanie najlepszego cienkopisu do kreślenia spośród tak wielu topowych marek, nie należało do najłatwiejszego zadania. Po dokładnym przeanalizowaniu tematu, na pierwszym miejscu umieściliśmy polską markę Rystor. Cienkopisy kreślarskie Rystor Technic w odróżnieniu od konkurencji, występują zarówno w wielu wariantach, jeśli chodzi o kolor, jak i grubości końcówki piszącej. Z całą pewnością ten aspekt był jednym z czynników decyzyjnych, który pozwolił nam na umieszczenie cienkopisów Rystor na tak wysokiej pozycji. 

 

Rystor Technic - grubości końcówek i kolory: 

  • Cienkopis kreślarski Rystor Technic czarny: 0,05 ; 0,1 ; 0,2 ; 0,3 ; 0,4 ; 0,5 ; 0,6 ; 0,7 ; 0,8
  • Cienkopis kreślarski Rystor Technic czerwony: 0,1 ; 0,3 ; 0,5 ;
  • Cienkopis kreślarski Rystor Technic niebieski: 0,1 ; 0,3 ; 0,5
  • Cienkopis kreślarski Rystor Technic zielony: 0,1 ; 0,3 ; 0,5

 

  • Karol 31.08.2021

    Według mnie cienkopis Faber-Castell powinien być na pierwszym miejscu!

  • Tomasz 26.08.2021

    Cienkopisy kreślarskie Rystor jak dla mnie wygrywają!

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki