Biuropedia

Rapidograf a cienkopis - różnice, zalety i wady

Rapidograf a cienkopis - różnice, zalety i wady

Rapidograf a cienkopis - co wybrać

Udzielenie jednogłośnej odpowiedzi na to pytanie nie należy do najprostszych zadań, ponieważ każdy z produktów ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Rapidograf automatycznie kojarzy się nam z profesjonalnym artykułem piśmienniczym, który w znacznym stopniu budową przypomina bardziej pióro, niż cienkopis. Co więcej, do pracy rapidografem potrzebujemy tuszu, który musimy samodzielnie umieścić wewnątrz artykułu piśmienniczego. Dla wielu użytkowników ten element może być wadą, ponieważ znacznie praktyczniejszy jest zakup cienkopisu, który automatycznie został wyposażony w tusz. Z drugiej strony rapidograf daje nam możliwość samodzielnego wyboru koloru tuszu i niekończącej się jego wymiany, co czyni produkt praktycznym i ekonomicznym. 
 

Cienkopis zalety

Cienkopis daje nam możliwość dowolnego wyboru grubości końcówki piszącej. Dzięki czemu możemy tworzyć linie zarówno cienkie, jak i grube. Jest to ogromną zaletą, w związku z którą cienkopis sprawdzi się świetnie zarówno do rysowania, kaligrafii, malowania, rysunków technicznych oraz sporządzania podstawowych notatek.

 

Rapidograf zalety 

Rapidograf jest specjalistycznym artykułem piśmienniczym, który w głównej mierze stosowany jest w kaligrafii i rysunku technicznym. Produkt ten wymaga od nas również większej precyzji i panowania nad kreską, jeśli więc dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z technikami kreślarskimi to warto, abyśmy w pierwszej kolejności zdecydowali się na zakup cienkopisu o cienkiej końcówce. Rapidograf jest specjalistycznym artykułem piśmienniczym, który w głównej mierze stosowany jest w kaligrafii i rysunku technicznym. Produkt ten wymaga od nas również większej precyzji i panowania nad kreską, jeśli więc dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z technikami kreślarskimi to warto, abyśmy w pierwszej kolejności zdecydowali się na zakup cienkopisu o cienkiej końcówce. 


  1. Rapidograf a cienkopis - różnice, zalety i wady
  2. Jak zmyć cienkopis z ubrania? Czym zmyć?
  3. Co to jest foli foliopis? Do czego służy?

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki