Aktualności

Rodzaje pisaków do kaligrafii

Pisak do kaligrafii jaki wybrać?

Rodzaje pisaków do kaligrafii i ich zastosowanie

Nauka kaligrafii wcale nie musi być trudna i wymagająca, jeśli dobrze się do niej przygotujemy. Warto więc zadbać nie tylko o wiedzę w zakresie tworzenia napisów kaligraficznych, ale również o odpowiednie przygotowanie akcesoriów. W związku z dużym zainteresowaniem, nauką kaligrafii, przygotowaliśmy krótki przewodnik po najpopularniejszych rodzajach pisaków kaligraficznych, co z całą pewnością ułatwi naukę dla początkujących pasjonatów liternictwa. 
 

Nauka kaligrafii - od czego zacząć

Tworzenie napisów kaligraficznych wymaga odpowiedniego przygotowania. Często osoby początkujące popełniają duży błąd i rozpoczynają swoją naukę przy pomocy atramentu do kaligrafii i specjalnych urządzeń, takich jak pióra, czy rapidografy. Ciekawym i łatwiejszym w użyciu zamiennikiem tych artykułów piśmienniczych, z całą pewnością będą różnego rodzaju pisaki i mazaki do kaligrafii. Stosując pisaki do kaligrafii, mamy wyższy komfort pracy, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstania kleksów i zabrudzeń. W związku z tym postaramy się wyselekcjonować najpopularniejsze rodzaje markerów kaligraficznych, które cieszą się największa popularnością i zainteresowaniem wśród klientów. 

 

Pisaki do kaligrafii - popularne kolekcje: 

 • Pisak do kaligrafii Pentel XSFW34: dwustronny marker do kaligrafii Pentel, jest dedykowany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów liternictwa. W odróżnieniu od innych modeli pisak ten został wyposażony w dwie różne końcówki piszące, które umożliwiają użytkownikowi dostosowanie grubości linii ze względu na rodzaj pisma kaligraficznego.
   
 • Pisak do kaligrafii Pentel Brush Pen: pisak Pentel Brush Pen został wyposażony w pędzelkową końcówkę piszącą. Ogromną zaletą produktu jest możliwość wymiany wkładów, co czyni produkt ekonomicznym, a zarazem ekologicznym. Co więcej, końcówka pędzelkowa to nie tylko doskonały sposób na dostosowanie grubości linii, ale również przy jej pomocy możemy dowolnie manewrować intensywnością koloru.
   
 • Pisak artystyczny Pitt Artist Pen B: marker artystyczny Pitt Artist Pen B to jeden z najpopularniejszych modeli, jeśli chodzi o pisaki kaligraficzne. Cechą charakterystyczną Pitt Artist Pen jest ogromna paleta barw, na którą składa się średnio 60 kolorów. Tak bogata kolorystyka pisaków kaligraficznych Faber-Castell, umożliwia przenoszenie napisów i obrazów na papier dokładnie tak, jak to wyobraziliśmy. 
   
 • Pisaki do kaligrafii Pitt Artist Pen zestawy: Oprócz pojedynczych zestawów marka Faber-Castell, oferuje nam wiele ciekawych zestawów kaligraficznych, w których skład wchodzą markery o różnej budowie. W popularnych zestawach znajdziemy między innymi markery o końcówce pędzelkowej, jak i ściętej, czy okrągłej. Zakup zestawu pisaków do kaligrafii Faber-Castell, to doskonały sposób na naukę liternictwa dla początkujących, ponieważ daje nam on możliwość przetestowania każdego rodzaju końcówki piszącej, dzięki czemu możemy wybrać pisak, którym najłatwiej będzie nam się posługiwać.

Markery do kaligrafii a papier - jaki papier wybrać? 

Jaki papier do kaligrafii wybrać? To pytanie jest kolejnym najczęściej zadawanym przez internautów zaraz po tym, jaki pisak do kaligrafii wybrać? Wybór odpowiedniego papieru, jest równie ważny, co zakup dobrego pisaka do kaligrafii. Papier do nauki liternictwa, powinien być przede wszystkim gruby, aby tekst nie przebijał się na drugą stronę.

Papier do kaligrafii - nasze propozycje: 

 

 • Marlena 25.07.2021

  Od jakiegoś czasu uczę się kaligrafii i zdecydowanie pisaki Pentel są warte polecenia

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki