Aktualności

Sposoby na wiecznie czyste biuro

Higiena oraz czystość są bardzo ważne w każdym miejscu. Zadbane biuro jest bezzaprzeczalnie wizytówką firmy. W szczególności gdy jest ono miejscem przyjmowania klientów bądź dostawców. Nienagannie lśniące blaty biurek, regały bez kurzu czy higieniczne toalety – to elementy wskazujące, że firma dba o wizerunek i będzie dobrym partnerem do współpracy. Ale jak zadbać o czystość w biurze, aby było ono dobrą wizytówką w świecie biznesu?

Nienagannie czysta podłoga

Jest to bardzo ważny element, ponieważ brudna podłoga niezwykle rzuca się w oczy – a tego przecież nie chcemy. Zaniedbana podłoga zupełnie zniechęca do wejścia do biura oraz nawiązania owocnej współpracy. Pamiętajmy o tym, że biuro to miejsce, w którym każdego dnia przebywa wiele osób, a podeszwy ich butów zostawiają niechciane ślady. Tak więc, środki czyszczące do podłóg to obowiązek w każdej firmie, której jakkolwiek zależy na wizerunku.

Opróżnione kosze na śmieci

Umówmy się, nic tak nie psuje wizerunku biura jak przepełnione kosze na śmieci, z których papiery wysypują się tonami. Albo co gorsze – wysypujące się z koszy resztki jedzenia. Zadbajcie o to, aby w Waszej firmie kosze na śmieci były systematycznie opróżniane.

Czysta kuchnia oraz łazienka

Wyjątkowej uwagi, jeśli chodzi o czystość i higienę wymagają łazienka oraz kuchnia. Wszelkie zaniedbania w tych pomieszczeniach mogą się niekorzystnie odbić na zdrowiu pracowników. Niezbędne jest korzystanie ze specjalistycznych preparatów, które pomogą utrzymać porządek i higienę.

Mydło w łazience biurowej

Jak już jesteśmy w tych tematach, nie zapominajmy o tym, aby w łazience zawsze było dostępne mydło. Biurowa łazienka to miejsce, z którego korzysta wiele osób, pomóżmy im zapewniając dozownik do mydła w płynie oraz zapas preparatów.

Płyn do naczyń niezbędnikiem

Jak powszechnie wiadomo, pracownikom należy się przerwa na posiłek. A po nim trzeba przecież jakoś umyć naczynia. Do tego dochodzą szklanki czy kubki po kawie i herbacie. Jeśli wymagamy od pracowników zachowania czystości, należy im to umożliwić. Niezbędnikiem w tym przypadku okaże się powszechnie dostępnym płyn do naczyń i najzwyklejsza gąbka do mycia naczyń.

Ręcznik papierowy pod ręką

Każdemu może się zdarzyć rozlanie kawy bądź herbaty. W szczególności niebezpieczne jest to w biurze gdzie sytuacja ta zagraża zniszczeniu bardzo ważnych dokumentów. Na taką okoliczność warto mieć pod ręką ręcznik papierowy, który poradzi sobie z takim „wypadkiem”.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki