Aktualności

Szkoła w domu

Było już o homeoffice, to teraz coś dla maluchów. My pracujemy w domach, a nasze dzieci się w nich uczą. Nie jest to proste. W domu jest się ciężej skupić i wykonać szkolne obowiązki. Jak urządzić dziecku szkołę w domu? W jakie produkty się wyposażyć, aby nauka była milsza i dawała lepsze efekty?

DYSCYPLINA I ORGANIZACJA

Tutaj też zaczniemy od dyscypliny i organizacji. Bardzo ważne jest, aby dziecko wiedziało, że zawsze jest oddzielny czas na pracę, a osobny na przyjemności. Rozplanujmy dzień. Rozpiszmy lekcje, czas na odrabianie prac domowych, na naukę oraz zabawę. Warto wykorzystać siedzenie w domu, aby nauczyć dziecko zarządzania własnym czasem. Ułatwmy mu to i kupmy tablice do planowania bądź kalendarze szkolne. Dzięki nim dziecko na pewno o niczym nie zapomni. Pamiętajmy o utrzymywaniu porządku. Warto pilnować dziecko, aby od razu po sobie sprzątało. Nauka w bałaganie i chaosie nie jest tak efektywna jak ta w uporządkowanym miejscu pracy. Warto zainwestować w pojemniki na czasopisma, w których można poukładać podręczniki i ważne papiery. Segregatory pomogą w utrzymaniu ładu i porządku w notatkach. Ale pamiętajmy, nie tylko nauka jest ważna. Trzeba także wynagrodzić dzieciom ciężką pracę – może to być wspólny spacer, zabawa, oglądanie ulubionych filmów lub gra w gry planszowe.

KOLORY

Dzieci są w większości wzrokowcami. Dlatego warto, aby w ich notatkach i materiałach do nauki zagościły kolory. Do tego przydadzą się kredki, flamastry, cienkopisy czy zakreślacze. Dzięki nim notatki nabierają barw i stają się bardziej czytelne co ułatwia naukę. Można zaznaczyć nimi ważne informacje albo posegregować notatki według kolorów. Ponadto, malowanie rozbudza wyobraźnię dziecka, które poprzez kolory uczy się najlepiej.

MAPA MYŚLI – CO JEST POTRZEBNE DO JEJ ZROBIENIA?

Stworzenie mapy myśli to jedna z popularniejszych metod na naukę, która sprawdza się praktycznie zawsze. Taką mapę najlepiej stworzyć za pomocą tablicy korkowej lub tablicy suchościeralno-magnetycznej. Na niej można przykleić karteczki samoprzylepne lub użyć markerów (tutaj też warto postawić na wiele różnych kolorów) do zrobienia na niej notatek.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie wiele zestawów do malowania i tworzenia. Dzięki nim dziecko będzie rozwijało w sobie kreatywność i umiejętności manualne. Znajdziecie u nas zestawy do ozdabiania tkanin, markery olejowe, kredki akwarelowe, pastele do tkanin, magiczne długopisy oraz klasycznie kolorowanki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki takim produktom zafundujesz swojemu maluchowi pomysłowy i kreatywnie spędzony czas.

Nauka w domu wcale nie musi być nudna. Wystarczy kilka dodatkowych przedmiotów, aby ułatwić dziecku pracę. Nauczmy maluchy planowania i sprzątania po sobie, oraz oczywiście nie zapominajmy o wynagradzaniu ciężko spędzonego czasu nad nauką.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki