Aktualności

Szkolne niezbędniki

 

Wakacje trwają, ale kolejny rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Jak więc się na niego przygotować aby zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje w szkolnej wyprawce? Przedstawimy Wam krótki poradnik, który pomoże Wam w zakupie szkolnych niezbędników.

JAKI PLECAK?

Całą zabawę z dobieraniem wyprawki szkolnej proponujemy zacząć od wyboru plecaka. Jest to moment, w którym powinno być bardzo zaangażowane dziecko. Kto lepiej dobierze uczniowi wzór plecaka? To właśnie dziecko wie najlepiej czy woli plecak w księżniczki, czy samochody, a może postawi na słodkie kotki bądź szczeniaczki?

PIÓRNIK

Jest to jedna z ulubionych części w dziecięcym plecaku (oczywiście poza śniadaniówką;). Piórnik ma zawierać najpotrzebniejsze artykuły do pisania, korygowania oraz kreślarskie. Dla dziecka piórnik jest ważnym elementem wyrażającym jego upodobania. Możemy wybrać wiele piórnikowych wzorów - czy to ulubione postacie z bajek, samochody, księżniczki czy nawet jednokolorowe piórniki dla wielbicieli minimalizmu.

Będąc przy temacie piórnika - nie zapominajmy o jego wyposażeniu. O niezbędnikach takich jak długopisy, ołówki, temperówki czy gumki do ścierania chyba nie trzeba wspominać. Nie zapominajmy jednak, aby umożliwić naszemu dziecku prowadzenie barwnych zeszytów co umożliwią zakreślacze i cienkopisy. Ponadto, udowodniono naukowo, że zaznaczanie ważnych informacji kolorami, znacznie przyspiesza naukę. Pomóżmy więc dziecku zapamiętać bardzo ważne informacje i ułatwmy naukę do sprawdzianu.

Nieco starsze dzieci potrzebują mieć w swoim piórniku również kilka artykułów kreślarskich – cyrkle, linijki a może zestawy geometryczne? Nie musicie długo szukać, to wszystko znajdziecie na naszej stronie internetowej.

ZESZYTY

W naszym asortymencie znajduje się wiele różnych zeszytów. Każde dziecko może dobrać sobie dowolny wzór jaki mu odpowiada. Pamiętajcie również aby zabezpieczyć zeszyty Waszego dziecka specjalnymi okładkami, które również znajdziecie w naszym sklepie – posiadamy okładki zarówno w wymiarach A5 jak i A4 (mix kolorów, transparentne, czerwone, zielone, niebieskie, żółte oraz pomarańczowe).

KREATYWNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM!

Aby rozwinąć w swoim dziecku umiejętności plastyczne oraz kreatywne myślenie, warto zainwestować w artykuły plastyczne – plastelina, modelina, farby, kredki oraz zestawy do malowania. W zakładce artykuły kreatywne znajdziecie również kolorowanki, naklejki, nożyczki, artykuły z brokatem, bibuły i papiery ozdobne, zestawy kreatywne oraz kleje.

Wybór artykułów do wyprawki szkolnej może być naprawdę dobrą zabawą! Pamiętajcie aby zaangażować w to również dzieci i aby słuchać tego co mają do powiedzenia. Postarajcie się aby dzieci dobrały sobie wyprawkę tak, by przez cały rok nosiły ją ze sobą dumnie do szkoły. Mamy nadzieję, że ten poradnik Wam pomoże i o niczym nie zapomnicie.

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki