Aktualności

Techniki malarskie - jaki cienkopis wybrać?

Techniki malarskie - jaki cienkopis wybrać?

Techniki malarskie - jaki cienkopis wybrać?

Zapewne nie każdy wie, że cienkopisy dają nam naprawdę wiele możliwości. W podstawowym zastosowaniu cienkopisy każdej firmy doskonale sprawdzą się w sporządzaniu podstawowych notatek oraz w rysowaniu, czy kolorowaniu. Mało kto jednak wie, że w branży biurowej i artystycznej wyróżniamy również cienkopisy profesjonalne do zadań specjalnych. Temat ten z całą pewnością jest szczególnie bliski artystom, którzy w swojej pracy często wykorzystują przeróżne techniki malarskie. Na liście zakupów niejednego artysty z całą pewnością znajdziemy cienkopisy. To właśnie te małe artykuły piśmiennicze są niezastąpionym elementem, w trakcie tworzenia wielu prac artystycznych. W zależności od techniki malarskiej będziemy potrzebować innego rodzaju cienkopisów. W związku z tym postanowiliśmy wyselekcjonować sprawdzone i najlepsze cienkopisy, które w stu procentach zagwarantują Wam satysfakcjonującą pracę. 

 

1. Cienkopis do akwareli - jaki wybrać?

Popularną techniką malarską jest łączenie wielu różnych rodzajów produktów artystycznych. Jedną z nich jest malowanie akwarelami oraz rysowanie prostych i klarownych linii przy użyciu cienkopisu. Ten rodzaj techniki malarskiej wymaga od cienkopisów kilku najważniejszych cech, a mianowicie wybrany przez nas produkt koniecznie musi charakteryzować się właściwościami wodoodpornymi, dzięki temu nasze prace będą czytelne i nie ulegną rozmyciu. Inną ważną kwestią jest dobór odpowiedniej grubości linii. Zbyt cienka kreska może być niewidoczna na dużych pracach plastycznych. Dlatego szczególnie warto, aby wybrany przez nas cienkopis wodoodporny był wyposażony w odpowiednio grubą końcówkę. Jedną z najchętniej wybieranych marek przez artystów jest japońska marka UNI, która w swojej ofercie posiada duży wybór czarnych cienkopisów wodoodpornych o wielu grubościach końcówki. 

 

2. Cienkopis kreślarski - jaki wybrać?

Na rynku istnieje wiele cienkopisów kreślarskich, które cieszą się ogromny zainteresowaniem. Wśród nich na wysokiej pozycji, z całą pewnością powinny znaleźć się cienkopisy Faber-Castell. Niemiecka, artystyczna marka od lat specjalizuje się w produkcji artykułów piśmienniczych o różnym zastosowaniu. Cienkopisy kreślarskie Faber-Castell to nie tylko gwarancja wysokiej jakości wykonania i estetycznego wyglądu, to przede wszystkim najwyższy komfort i standard pracy. Cienkopisy kreślarskie Faber-Castell występują w aż 8 różnych wariantach, jeśli chodzi o grubość końcówki. W zestawie od Fabera znajdziemy między innymi cienkopisy o grubości linii 0,05 mm, 0,1 mm, 0,2 mm, 0,3 mm, 0,4 mm, 0,5 mm, 0,6 mm i 0,7 mm. Tak bogata oferta z łatwością umożliwi każdemu, wybór produktu doskonale dostosowanego do oczekiwań. Co więcej, cienkopisy kreślarskie Faber-Castell charakteryzują się ergonomicznym, wygodnym w użyciu kształtem. Dodatkowo uchwyt cienkopisu został wzbogacony w o ogumowaną obudowę, która ułatwia trzymanie, dzięki czemu nasze dłonie są odciążone podczas pracy. 

 

3. Cienkopis do rysowania - jaki wybrać?

Z kolei, jeśli chodzi o rysowanie, faworyt jest tylko jeden - Stabilo Point 88! Cienkopisy od Stabilo występują aż w 47 różnych kolorach, a jak wiemy, podczas rysowania odpowiednio dobrana kolorystyka odgrywa najważniejszą rolę. Tak wiele kolorów umożliwi nam narysowanie wszystkiego! Co więcej, żadna inna konkurencyjna marka nie wyprodukowała jednego modelu, który występowałby w tak wielu wariantach kolorystycznych. 

  • Marzena 29.08.2021

    Nie mogłam się oprzeć i właśnie zamówiłam zestaw cienkopisów Faber-Castell

  • Dorota 23.08.2021

    Cienkopis Stabilo to mój ulubiony i ten ogromy wybór kolorów

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki