Aktualności

Teczka do podpisu - do czego służy i jak używać?

podpisywanie dokumentów

Każdy z nas doskonale zna tradycyjne zastosowanie teczki na dokumenty. Używane są one w calu zabezpieczania wszystkiego, co dla nas najważniejsze przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby trwale uszkodzić naszą dokumentację. Teczki, które znamy, dostępne są w postaci wielu modeli. Zacznijmy od tych najbardziej tradycyjnych jak: teczki tekturowe o różnych zapięciach (teczka na zatrzask, teczka z klipsem, teczka na gumkę, teczka na rzep), a skończmy na tych nieco mniej popularnych jak teczki zawieszane, czy teczki do podpisu. Te ostatnie - teczki do podpisu znane są większości znacznie słabiej. Jednak ich zastosowanie w sekretariatach oraz w wielu firmach jest w dalszym ciągu szczególnie doceniane i praktykowane. Poznajmy dokładnie produkt, jakim jest teczka do podpisu. 


Teczka do podpisu do czego służy? 

Teczki do podpisu są ogromnym ułatwieniem w procesie kontroli przebiegu informacji w naszym miejscu pracy. Umożliwiają nam przechowywanie i segregowanie wartościowych dla nas dokumentów lub służą po prostu, jako listy do zbierania podpisów potwierdzających otrzymanie lub nadanie konkretnego dokumentu. Teczka do podpisu to nie tylko ciekawy artykuł biurowy ułatwiający nam codzienną organizację, ale i również estetyczny gadżet uzupełniający przestrzeń biurową. Tak podany dokument zdecydowanie zrobi większe wrażenie na naszym kliencie i przykuje jego uwagę na dłużej. Znając już dokładne zastosowanie teczki do podpisu, możemy zwrócić się w kierunku analizy jej budowy.


Teczki do podpisu - podział ze względu na tworzywo 

  • teczka do podpisu wykonana z kartonu 
  • teczka do podpisu wykonana z kartonu wykończonego PVC
  • teczka do podpisu wykonana z PVC 
  • teczka do podpisu z kartonu pokryta elegancką, skóropodobną fakturą


Teczki do podpisu - pozostałe istotne parametry:

Należy zwrócić uwagę na ilość przekładek, ponieważ może ona znacznie różnić się w zależności od modelu. W podstawowych wersjach teczek wyróżniamy 8, 10, 12, 16 i 20 kartek. Wybór tak naprawdę będzie zależał jedynie od naszych indywidualnych potrzeb. Dodatkowo przekładki wewnętrzne zostały wykonane z kartonu wzbogaconego o małe dziurki.  Warto zwrócić uwagę również na to, że niektóre teczki do podpisu posiadają eleganckie okienko opisowe przymocowane do zewnętrznej części okładki. Tak opisana teczka umożliwi nam zdecydowanie szybszą weryfikację. 

 

Teczka do podpisu jak używać?

Dla wielu z nas pytanie to może wydawać się bardzo oczywiste, jednak po przeanalizowaniu budowy teczki do podpisu zapewne wiele osób zastanowi się jak konkretnie i prawidłowo posługiwać się tym przedmiotem. W poszczególne karty teczki do podpisu umieszczamy papiery, umowy lub inne istotne dokumenty. Wcześniej wspomniane dziurki w kartkach umożliwiają nam podgląd dokumentacji. Dzięki nim jesteśmy w stanie określić ilość dokumentów włożonych w poszczególne kartki. W rezultacie unikniemy kartkowania. Książka do podpisu to praktyczny i prosty w użyciu przedmiot. Często naprawdę nie potrzebujemy wiele, aby znacznie usprawnić nasze dotychczasowe miejsce pracy. 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki