Aktualności

Trymery biurowe - cięcie proste, faliste i bigowanie. Sposoby cięcia papieru.

Trymery biurowe - cięcie proste, faliste i bigowanie. Sposoby cięcia papieru.

Trymery biurowe - cięcie proste, faliste i bigowanie. Sposoby cięcia papieru.

Trymer biurowy jest niezastąpionym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym miejscu pracy. Za jego pomocą jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjne cięcie na wymiar. Jednak czy zastanawialiście się kiedykolwiek jakie typy cięcia możemy zrobić za pomocą tego niewielkiego urządzenia tnącego? Z całą pewnością niewiele osób zdaje sprawę z faktu, że niektóre trymery charakteryzują się znacznie większym zastosowaniem niż cięcie proste. Część urządzeń do cięcia papieru została wzbogacona o wymienne noże tnące, za pomocą których jesteśmy w stanie wykonać różne rodzaje cięcia, takie jak bigowanie, czy cięcie faliste. Jak możemy wykorzystać dodatkowe funkcje trymera? - podpowiadamy, co warto wiedzieć o trymerach do papieru. 

 

Trymer do papieru - rodzaje akcesoriów i ostrzy wymiennych

Głównym tematem, który chcielibyśmy omówić, są rodzaje ostrzy, jakie wyróżniamy w trymerach. Urządzenia tnące wzbogacone w takie funkcje dają nam zdecydowanie więcej możliwości, dzięki czemu my, jako użytkownicy możemy wykonywać bardziej satysfakcjonującą pracę. 

 

Trymery - rodzaje cięcia:

  • Cięcie proste: 

Cięcie proste jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów cięcia papieru. Przy użyciu ostrzy do cięcia prostego jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjnie prostą linię, co jest znacznym ułatwieniem, jeśli chodzi o cięcie dużej ilości papieru. Postarajmy się wyobrazić sytuacje, gdzie za pomocą nożyczek musimy przeciąć ręcznie całą ryzę papieru. Wykonanie takiego zadania byłoby nie tylko czasochłonne, ale prawdopodobnie otrzymany efekt nie byłby wystarczająco satysfakcjonujący. 

 

  • Cięcie faliste: 

Cięcie faliste często określane jest mianem ozdobnego. Ostrze do cięcia falistego, jak sugeruje nam sama nazwa, wyglądem przypomina falę, dzięki czemu w rezultacie otrzymujemy ozdobne przecięcie. Trymer wyposażony w tego typu ostrze, doskonale sprawdzi się w cięciu papieru ozdobnego, czy innych ważnych pism lub zaproszeń. 

 

  • Bigowanie: 

Ostrze do bigowania jest kolejnym rodzajem noży, które możemy znaleźć w dużej części zestawów trymerów biurowych. Czym jest właściwie bigowanie i w jakiej sytuacji znajdzie ono swoje zastosowanie? Bigowanie wbrew pozorom nie jest przecinaniem papieru a jedynie wykonywaniem lekkich wgłębień w linii prostej. Tego typu rozwiązanie możemy zaobserwować w kartonach wysyłkowych. Wgięcia, które mają kartony, umożliwiają nam zginanie tektury w odpowiednio dostosowany do tego sposób, co finalnie umożliwia nam jego złożenie. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie bigowania, wiele osób posługuje się trymerami do bigowania w celach ozdobnych i estetycznych. Przykładowo bigowania wykonane na papierze ozdobnym nadadzą naszej kartce nowego i estetycznego wyglądu.

Trymery do papieru - jaka markę wybrać? 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, nie każdy trymer został wzbogacony w wymienne ostrza do cięcia falistego i bigowania. Część trymerów zawiera takie noże w zestawie, inne z kolei wymagają od nas dokupienia ostrzy poza zestawem. Jeszcze inne w ogóle nie mają możliwości wymiany ostrzy. Na które marki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w wyborze trymerów do cięcia papieru? Wspólnie odpowiemy na to pytanie!

 

Trymery biurowe - popularne produkty:

  • Trymer Fellowes Electron A4 i A3 
  • Trymer Fellowes Gamma A4 i A3 
  • Trymer Rexel SmartCut A4 25 
  • Trymer Rexel SmartCut A200 A4
  • Trymer IDEAL 1030
  • Trymer KOBRA 100R
  • I wiele, wiele więcej! 

 

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki