Aktualności

Wymiary kosza na śmieci

Wymiary kosza na śmieci

Wymiary kosza na śmieci

Wybór odpowiednich wymiarów kosza na śmieci może przysporzyć wiele problemów. Na runku jest dużo ofert, często trudno jest wybrać ten odpowiedni. Aby wybrać dobry kosz na śmieci należy najpierw wziąć pod uwagę kilka czynników. 

  1. Ile osób będzie korzystać z danego kosza?
  2. W jakim miejscu będzie znajdować się kosz na śmieci?
  3. Jakie odpady będą w nim zbierane?

Wszystko zależy od tych trzech pytań. Wymiary koszy na śmieci mogą się bardzo różnić w zależności od tego ile osób będzie z nich korzystać. Im więcej osób korzystających tym więcej śmieci się generuje. Wymiary pojemników na odpady również będą zależne od tego, jakiego rodzaju są to odpady. Szklane butelki zajmują więcej miejsca niż np. wykorzystane kartki papieru. Umiejscowienie kosza również ma znaczenie. Wymiary pojemników na śmieci w miejscach pracy będą musiały być większe. Jeżeli kosz na śmieci mamy zamiar postawić w naszej prywatnej kuchni, musimy zwrócić uwagę ile miejsca pod zlewem lub obok szafek możemy zająć. Oto kilka wymiarów popularnych modeli koszy na śmieci:

  • Kosz na śmieci wymiary: 305 x 690 x 305 mm (Kosz na śmieci DURABLE z czujnikiem ruchu 35l 342323)
  • Pojemnik na śmieci wymiary: (W x Ø): 315 x 260 mm (Kosz na śmieci DURABLE metalowy antracytowy 15l 330158)
  • Kubeł na śmieci wymiary: 325 x 505 x 265 (Kosz na śmieci CURVER Click-It uchylny srebrny-grafit 25l)

Najbardziej optymalne kosze na śmieci do wielu powierzchni użytkowych będą posiadać pojemność od 40 litrów do 90 litrów. Z takich koszy na śmieci może korzystać bezproblemowo kilka osób naraz, lecz mogą służyć również, jako pojemniki na śmieci „pod biurko”. Kosze o pojemności powyżej 90 litrów często są wykorzystywane jako pojemniki do segregacji śmieci lub śmietniki do odpadów zmieszanych do większych pomieszczeń.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki