Aktualności

Wyprawka szkolna - rozpocznij rok szkolny z uśmiechem!

Wyprawka szkolna - rozpocznij rok szkolny z uśmiechem!

Wyprawka szkolna - sprawdź czy masz wszystko!

Już niedługo dzieci usłyszą pierwszy dzwonek, usiądą w szkolnej ławce i wrócą do placówek edukacyjnych. Plecaki, długopisy i zeszyty w dłoń! Czas zacząć rok szkolny!
Ten czas to piękny okres życia, w którym każde dziecko chce poczuć się wyjątkowo, a do tego potrzebna jest wyjątkowa wyprawka szkolna. Przygotowanie do pierwszych lekcji może spędzić sen z powiek nie jednemu rodzicowi. Lista zakupów zrobiona, lecz co teraz? Czy to na pewno wszystko, co będzie potrzebne, aby dziecko mogło radośnie i efektywnie zacząć się uczyć? Spokojnie — mamy dla wszystkich rodziców listę najważniejszych przyborów szkolnych i wyposażenia dziecka, dzięki czemu wyprawka będzie prostsza i spełni oczekiwania każdej pociechy.

 

Lista rzeczy potrzebnych na nowy rok szkolny: 

 • Plecak
 • Worek na wychowanie fizyczne
 • Piórnik:
 • Długopis trwały
 • Korektor
 • Długopis ścieralny
 • Ołówki o uniwersalnej twardości
 • Gumka do zmazywania
 • Temperówka
 • Kredki
 • Zakreślacze
 • Podkreślacze
 • Linijka
 • Cyrkiel
 • Pojemnik na śniadanie/Lunchbox
 • Bidon na napoje

Na tej liście znajduje się wiele przyborów szkolnych, jednak trzeba pamiętać aby zakupić tylko te które napewno przydadzą się w szkole i klasie do której chodzi dziecko. 

 

Plecak 

Plecak to najważniejsza część z całej wyprawki. Ważne jest, aby był on bardzo wygodny i najlepiej odciążający, ponieważ znajduje się on na plecach. Najlepiej jest wybrać taki którego tył jest usztywniony. Zapobiega to skrzywieniom kręgosłupa, a w tym bólowi i dyskomfortowi podczas korzystania z niego. Ważne jest również usztywnienie podstawy, dzięki czemu podręczniki nie będą się odginać. Dodatkowym atutem plecaka będą dodatkowe przegródki i kieszenie, w których dziecko może schować swoje drugie śniadanie i butelkę. Worek na WF jest równie ważnym elementem wyposażenia. Ważne, aby był to miękki i lekki worek, który można odwiesić w szatni.

 

Piórnik

Piórnik jest najważniejszą rzeczą na lekcji. To w nim przechowuje się wszystkie niezbędne przedmioty do nauki. Powinien on być niewielki, jednocześnie powinien mieć wiele ważnych przyborów. Najlepiej jest zakupić piórnik typu tuba lub rozkładany, aby dostęp do do niego był szybki a przybory poukładane.

 

Wyposażenie piórnika 

Jest to zdecydowanie najtrudniejsza część przy organizacji wyprawki. Trzeba przewidzieć co będzie najbardziej niezbędne, potrzebne i co ułatwi dzieciom notowanie na lekcjach.
Długopisy trwałe świetnie sprawdzą się dla dzieci w starszych klasach, kiedy popełnianie błędów ortograficznych i literówek nie jest tak częste. Jednak każdemu zdarzy się gafa. Warto w takim momencie mieć przy sobie korektor, który w szybki sposób zatuszuje błąd. Długopis ścieralny sprawdzi się w każdej klasie. Warto jednak pamiętać, że nie można wykorzystywać tych długopisów na sprawdzianach i kartkówkach.
Ołówek jest niezbędny nie tylko do zadań technicznych i rysunków, ale dobrze sprawdzi się do robienia szybkich notatek z lekcji. Najlepiej jest wybrać taki, którego twardość będzie uniwersalna. Najlepsze do tego będą ołówki z oznaczeniem HB. Na lekcje techniki i plastyki sprawdzą się również ołówki o innej twardości np. H i 2H - twarde, do tworzenia dokładnych linii oraz B i 2B - miękkie, do cieniowania i rozcierania. Równie ważna jest gumka do zmazywania ołówka. Najlepsza jest gumka chlebowa, jednak ta przez swoją strukturę nie będzie najlepsza do piórnika szkolnego. Warto wybrać najprostszą białą gumkę do ścierania, która równie dobrze poradzi sobie z ołówkami miękkimi, jak i twardymi.

 

Artykuły kolorowe

Kredki świetnie sprawdzą się w młodszych klasach, gdzie często będą one wykorzystywane. Kolorowe podkreślacie i zakreślacze będą niezwykle przydatne, niezależnie do której klasy chodzi dziecko. Korzystanie z kolorów pozwala nie tylko zapamiętać najważniejsze informacje, ale pobudza kreatywność, dzięki czemu nauka staje się łatwiejsza.

 

Przybory matematyczne

Linijka i cyrkiel to podstawowe przybory, które z pewnością powinny znaleźć się w piórniku. Tworzenie okręgów i prostych linii pozwala na dokładne zapoznanie się z dziedziną matematyki, jaką jest geometria. Estetyczne notatki z tych lekcji zachęcą dzieci do zdobywania wiedzy z lekcji królowej nauk - matematyki.

 

Śniadanie szkolne 

Drugie śniadanie w szkole jest niezwykle ważne. daje ono siłę na działanie na cały dzień. Aby odpowiednio zadbać o przechowywane jedzenie, należy pamiętać, aby taki pojemnik spełniał wszelkie normy i był przeznaczony do kontaktu z żywnością. Nawodnienie jest równie ważne. Bidon jest nie tylko wygodnym, ale i również ekologicznym rozwiązaniem, które ograniczy wykorzystywanie jednorazowych plastikowych butelek.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przyborów szkolnych i mamy nadzieje, że nasza wyprawka, ułatwi wam — rodzicom i waszym pociechom przygotowanie się do powrotu do szkoły po wakacjach.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki