Aktualności

Zakupy online – jak odebrać paczkę od kuriera/dostawę jedzenia?

W obecnych czasach, gdy panuje epidemia, mówi się o tym aby nie wychodzić z domów. Ale co z sytuacją, w której kończą nam się niezbędne produkty? Nawet wtedy nie musimy opuszczać domu. Z pomocą przychodzą nam zakupy internetowe. Oczywiście, one również niosą za sobą pewne zagrożenie, ale nie jest ono tak duże jak w przypadku wizyty w sklepie. Łatwo jest również temu zagrożeniu zapobiec.

ZAKUPY ONLINE – TWÓJ NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL

Płatność online - jest bardzo szybka, wygodna oraz co najważniejsze bezpieczna. Zyskują na niej zarówno kupujący, jak i osoby dostarczające nasze paczki. Aby ułatwić dostawę warto podać dostawcy swój numer telefonu (dzięki temu będzie mógł się z nami skontaktować i ustalić szczegóły dostawy) i preferowane godziny dostawy (chociaż siedzimy przecież w domu, więc możemy odebrać paczkę o każdej porze ;) Najlepiej jest wybrać opcję zostawienia paczki pod drzwiami, aby uniknąć zbędnego kontaktu z dostawcą. Rozpakuj paczkę w rękawiczkach jednorazowych (pamiętaj o ich bezpiecznym zdjęciu i wyrzuceniu do kosza) i - jeżeli to możliwe – zdezynfekuj jej zawartość.

PACZKOMATY – TYLKO Z APLIKACJĄ

Istnieje również możliwość zamówienia swojej przesyłki do paczkomatu. Jest to bezpieczne tylko wtedy, kiedy korzystasz z aplikacji. Dzięki niej można otworzyć skrytkę zdalnie, bez dotykania ekranu oraz drzwiczek. Korzystanie z paczkomatu w tradycyjny sposób nie jest dobrym pomysłem. Ekran dotykowy i drzwiczki do skrytki są siedliskiem wielu bakterii i wirusów. Oczywiście, można użyć jednorazowych rękawiczek i płynu antybakteryjnego, ale to też nie daje całkowitego bezpieczeństwa.

Przebywając w domu wcale nie trzeba rezygnować z zakupów. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz częstym i dokładnym myciu rąk. O czym przeczytasz tutaj. Pamiętajmy, żeby dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i osób dostarczających nam nasze paczki.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki