Aktualności

Zasada działania drukarki termicznej. Poznaj sposób wydruku cyfrowego, termicznego.

Zasada działania drukarki termicznej. Poznaj sposób wydruku cyfrowego, termicznego.

Drukarka termiczna – zasada działania

Drukarka termiczna – co to za urządzenie? Drukarka termiczna to nic innego jak urządzenie drukujące w sposób cyfrowy, termiczny. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością wydruku, a w dodatku jest niezwykle wygodnym i praktycznym urządzeniem. Dzięki jej wszechstronnemu zastosowaniu można wydrukować różnego rodzaju logo, napisy lub grafiki w warunkach domowych. Proste działanie drukarki wykorzystującej termiczny sposób wydruku zachęca wielu użytkowników do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami o takich drukarkach.

Drukarka termiczna, jak działa? 

Wiele osób zastanawia się jak działa drukarka termiczna. Przychodzimy na pomoc z prostym wyjaśnieniem! 

Wewnątrz drukarki termicznej znajduje się wiele małych elementów, które są odpowiedzialne za nasze etykiety. Znajduje się tam między innymi głowica termiczna, która wytwarza ciepło. Papier wykorzystywany przez te drukarki jest pokryty specjalną powłoką, która wskutek kontaktu z głowicą termiczna zmienia kolor. W taki sposób można stworzyć opisy listów lub kody kreskowe. Ponieważ papier do tych drukarek jest wyczulony na wysokie temperatury, nie powinno się go wystawiać na światło słoneczne. Może spowodować to szybkie wyblaknięcie nadruku i utracenie np. danych produktu.

Drukarka termiczna jest idealna do wielu zadań w tym do oznaczania produktów na półkach sklepowych lub oznaczeń korespondencji. Warto przetestować ten rodzaj wydruku i zapoznać się z jego wszystkimi zaletami.

Wpis nie posiada jeszcze komentarzy.

Skomentuj ten artykuł

Kategorie

Top 5 promocje

Top 5 nowości

Archiwum

Popularne teraz

Znane marki