• 22 255 95 55

Bloki

Rysowanie, malowanie farbami to ulubione zajęcia większości maluchów. Kredki, pisaki, farby potrzebują jednak powierzchni do zaprezentowania swoich możliwości. Lepiej, żeby to były bloki rysunkowe, bo pomysłowość dzieci nie zna granic i każda powierzchnia nadaje się do ozdobienia. Prace plastyczne są niezbędnym elementem edukacji wspierającym rozwój dzieci. Rozwijają wyobraźnię i usprawniają motorykę przygotowując w ten sposób do pisania.

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:

Rodzaje bloków rysunkowych

Bloki do rysowania mają formę wyrywanych kartek wklejonych w barwną okładkę. Standardowe kartki w bloku są białe, ale bloki rysunkowe mogą mieć kolorowe kartki. Do rysowania kredkami wystarczy blok z cienkimi, gładkimi kartkami o gramaturze do 90g/m2. Jednak do malowania farbami wybierajmy bloki rysunkowe o wyższej gramaturze i większej ziarnistości, które pod wpływem wilgoci nie pofałdują się i nie przemokną. Bloki możemy kupić w trzech rozmiarach kartek A3, A4 i A5. Dla najmłodszych dzieci wybierajmy bloki rysunkowe o większej powierzchni(A3), ponieważ maluchy na początku powinny ćwiczyć szerokie ruchy ręką i lubią duże powierzchnie do rysowania. W szkole dzieci powinny korzystać z bloków rysunkowych o zróżnicowanej wielkości kartek ucząc się w ten sposób zagospodarowywania powierzchni.

Czym różnią się bloki techniczne i rysunkowe?

Blok techniczny może być blokiem rysunkowym z tym, że ma sztywniejsze i gładkie kartki. Jego gramatura zaczyna się od 150g/m2. Bloki techniczne są idealne do ćwiczeń rysunku technicznego, a także do wykonywania przestrzennych form plastycznych. Podobnie jak w przypadku bloków rysunkowych mogą mieć białe i kolorowe kartki w trzech rozmiarach. Bloki rysunkowe i techniczne - niezbędny element wyprawki przedszkolnej i szkolnej Ponieważ zajęcia plastyczne są niezbędnym elementem edukacji na etapie przedszkolnym i szkolnym, nie możemy zapominać o wyposażeniu naszego malucha w potrzebne artykuły papiernicze. Dobrej jakości, bezpieczne dla zdrowia dziecka, konkurencyjne cenowo bloki rysunkowe i techniczne kupisz w naszym sklepie. Do kompletu polecamy dokupić także kolorowe kredki, czy farbki. 

Filtry

Producenci
więcej >
Format
więcej >
Gramatura [g/m2]
więcej >
Kolor
więcej >
Okładka twarda
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Ilość kartek
więcej >
Ilość kolorów
więcej >
Typ
więcej >

Cena