• 22 255 95 55

Cyrkle

Należy do podstawowych przyborów biurowych i kreślarskich. Każde dziecko na pewnym etapie swojej edukacji będzie miało z nim styczność na lekcji matematyki czy na zajęciach technicznych. Cyrkle do szkoły kupujemy już kilkuletnim dzieciom, dlatego należy zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale też na bezpieczeństwo użytkowania.  

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Cyrkle wykonuje się z metalu i plastiku, mogą być już wyposażone w ołówek lub mieć specjalny system do jego montażu. Ze zintegrowanym rysikiem będą wygodniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Taki kompletny zestaw umożliwia natychmiastowe użycie. Jednak Cyrkle bez rysika są mniejsze, można też dopasować miękkość ołówka indywidualnie do potrzeb. 
 

Cyrkle z ołówkiem i bez 

 
Wyróżnić możemy cyrkle szkolne, drążkowe, eliptyczne oraz zerowe, każdy z nich ma inne przeznaczenie i użytkowany jest w nieco inny sposób. Jeżeli potrzebujemy dobrego cyrkla do kreślenia okręgów o średnicy poniżej 8-10 mm, to możemy zdecydować się na cyrkiel zerowy, jest bardzo precyzyjny. Elipsy wykonamy cyrklem eliptycznym. Do odmierzania małych odcinków, np. na mapie, przeznaczony jest tzw. kroczek. Okręgi o dużej średnicy wykonają dla nas cyrkle drążkowe. Do użytku szkolnego w zupełności jednak wystarczają cyrkle uniwersalne. Mają prostą konstrukcję, wykonane są z metalu lub plastiku. Posiadają specjalną blokadę ramion, pozwalający zatrzymać cyrkiel w wymaganej pozycji.
 

Jakie cyrkle dla maluchów?

 
Dla młodszych dzieci polecamy cyrkle do szkoły, wyposażone dodatkowo w nakładkę na igłę, która chroni przed skaleczeniem. Cyrkle z ołówkiem są bardzo praktyczne, są już przygotowane do użytku, bez konieczności używania innego, swojego ołówka. Cyrkle bez ołówka umożliwiają jednak wyposażenie go w konkretny ołówek o odpowiadającej nam miękkości. Na pewno będzie on dobrym wyborem do wykonywania prac i rysunków technicznych. Zobacz również kategorię zeszyty, które należą do podstawowej wyprawki ucznia. 
 

 

Filtry

Producenci
więcej >
Etui
więcej >
Ilość ostrzy w zestawie
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Regulowany kąt nachylenia
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Grafit [mm]
więcej >

Cena