Chcesz wrócić do poprzedniej wersji strony? kliknij tutaj

  • 22 255 95 55

Cyrkle

Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:
Widok listy produktów:
Cyrkle wykonuje się z metalu i plastiku, mogą być już wyposażone w ołówek lub mieć specjalny system do jego montażu. Ze zintegrowanym rysikiem będą wygodniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Taki kompletny zestaw umożliwia natychmiastowe użycie. Jednak Cyrkle bez rysika są mniejsze, można też dopasować miękkość ołówka indywidualnie do potrzeb. 
 

Cyrkle z ołówkiem i bez 

 
Wyróżnić możemy cyrkle szkolne, drążkowe, eliptyczne oraz zerowe, każdy z nich ma inne przeznaczenie i użytkowany jest w nieco inny sposób. Jeżeli potrzebujemy dobrego cyrkla do kreślenia okręgów o średnicy poniżej 8-10 mm, to możemy zdecydować się na cyrkiel zerowy, jest bardzo precyzyjny. Elipsy wykonamy cyrklem eliptycznym. Do odmierzania małych odcinków, np. na mapie, przeznaczony jest tzw. kroczek. Okręgi o dużej średnicy wykonają dla nas cyrkle drążkowe. Do użytku szkolnego w zupełności jednak wystarczają cyrkle uniwersalne. Mają prostą konstrukcję, wykonane są z metalu lub plastiku. Posiadają specjalną blokadę ramion, pozwalający zatrzymać cyrkiel w wymaganej pozycji.
 

Jakie cyrkle dla maluchów?

 
Dla młodszych dzieci polecamy cyrkle do szkoły, wyposażone dodatkowo w nakładkę na igłę, która chroni przed skaleczeniem. Cyrkle z ołówkiem są bardzo praktyczne, są już przygotowane do użytku, bez konieczności używania innego, swojego ołówka. Cyrkle bez ołówka umożliwiają jednak wyposażenie go w konkretny ołówek o odpowiadającej nam miękkości. Na pewno będzie on dobrym wyborem do wykonywania prac i rysunków technicznych. Zobacz również kategorię zeszyty, które należą do podstawowej wyprawki ucznia. 
 

 

Filtry zwiń rozwiń

Cena

Producenci
więcej >
Ilość sztuk w opakowaniu
więcej >
Etui
więcej >
Ilość ostrzy w zestawie
więcej >
Regulowany kąt nachylenia
więcej >
Materiał
więcej >
Rodzaj
więcej >
Grafit [mm]
więcej >